Gurbetçi kadın 69 yaşında okuma-yazma öğrendi

Kütahya’nın Gediz ilçesinde okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan 69 yaşındaki Yüksel Cinoğlu “Küçüklüğümde okula göndermediler, oysa ben hep hayal etmiştim okuma yazmayı” sözleriyle dikkat çekti.

0
217

‘Hayat Boyu Öğrenme’ etkinlikleri çerçevesinde, Gediz’de yaşayan ve Halk Eğitimi Merkezi’nin açtığı okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan Faslı İmane Ouabi, Suriyeli Sevsen Akel ile 69 yaşında okuma-yazmayı öğrenen gurbetçi Yüksel Cinoğlu’nun diploma ve ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.

“OKUMA YAZMAYA MERAK SALDIM, HEP HAYAL ETTİM”

Protokole ve kendisi üzerinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Yüksel Cinoğlu, Hayat Boyu Öğrenme projesini öğrendikten sonra Almanya’da duramadığını ifade ederek, “Küçüklüğümde okumayı çok istiyordum. Fakat Allah bugüne nasip etti. Küçüklüğümde okula göndermediler. Büyüdüğümde de hayat mücadelesi verirken, okuma yazmaya imkan bulamadım. Uzun süre yurtdışında yaşadıktan sonra okuma yazmaya merak saldım, hayal ettim. Ülkemde bize böyle bir imkan sunuldu. Aynı imkanlar Almanya’da bizlere sağlanmadı” ifadelerini kullandı.

Almanya’da okuma yazma konusunda kendi kendini eğitmeye çalıştığını söyleyen Cinoğlu, “Gurbette sürekli okuma ve yazma için başkalarından yardım istiyordum. Bu durumdan artık utanmaya başlamıştım. Eşim de vefat ettikten sonra okuma yazmaya çok fazla ihtiyaç duymaya başladım. O hevesle Kur’an’ı Kerim okumayı da öğrendim. Mealini de öğrenmek istedim. Kendimi geliştirmeye devam ettim. Ülkeme geldiğimde de mutlak bir öğretmenin lazım olduğunu anladım. Allah razı olsun hocalarımızdan, bizlere öncülük edenlerden ve devletimizden” şeklinde konuştu.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here