Kızıl geyiklerin öldürülmesi için ihale! Tanesi 18 bin lira!

featured
service

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü her yıl tartışmalara konu olan “geyik avı” için bu yıl da ihaleye çıktı. Kütahya’da avlanacak olan bir Kızıl Geyik için 18 bin TL muhammen bedel biçildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü hizmet alanında bulunan toplam 27 kızıl geyiğin av müsaadesi için düzenlenen ihale 16 Eylül 2022 tarihinde yapılacak. 1 kızıl geyik avı için 18 bin TL muhammen bedel belirlenirken, av ihalesi yapılacak olan diğer bölgeler ve muhammen bedelleri şöyle:

Afyonkarahisar Uluköy’deki 1 kızıl geyik için 18 bin TL, Kütahya Türkmenbaba’daki 1 kızıl geyik için 15 bin TL, Çivril Akdağ’da 2 kızıl geyik için 36 bin TL, Eskişehir Dumluca’da 2 kızıl geyik için 68 bin TL, Eskişehir Saray ve Sultaniye avlaklarındaki toplam 4 kızıl geyik için 73 bin TL, Eskişehir Çatacık ve Çardak devlet avlaklarındaki toplam 4 kızıl geyik için 64 bin TL, Eskişehir Kızılbörüklü ve Ağaçhisar devlet avlaklarındaki toplam 2 kızıl geyik için 66 bin TL, Eskişehir Ömerköy devlet avlağındaki 2 kızıl geyik için 80 bin TL, Eskişehir Ömerköy, Kalabak Devlet avlaklarındaki toplam 5 adet kızıl geyik için 107 bin T muhammen bedelle ihale düzenlendi.

Gerekli belgeleri tamamlayıp ihaleyi kazanan av meraklıları, avlanmalarına müsaade eden kızıl geyikleri avlamak için gerekli izne kavuşmuş olacaklar.

Kızıl geyiklerin öldürülmesi için ihale! Tanesi 18 bin lira!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!