Köylerdeki ihtiyaç sahibi ailelere temizlik malzemesi yardımı

Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Bayanlar Kurulunca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadelesi kapsamında köylerde yaşayan vatandaşlara temizlik malzemesi yardımı yapıldı.

0
718

Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Bayanlar Kurulunca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadelesi kapsamında köylerde yaşayan vatandaşlara temizlik malzemesi yardımı yapıldı.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Tunçoğlu, yaptığı açıklamada, 12 ay aktif olarak hizmet eden vakfın bu yıl bin aileye erzak çekleri dağıtımında bulunduğunu söyledi.

Kovid-19 tehlikesinin önlenmesinde en önemli faktörün temizlik olduğunu göz önüne alarak bu yıl ilk kez başlattıkları uygulama ile vakfın bayanlar kurulunca, merkez köylerdeki dar gelirli ailelere temizlik malzemeleri dağıtımı yaptıklarını belirten Tunçoğlu, şunları kaydetti:

“Çamaşır ve bulaşık deterjanları, sabun, Şampuan,Çamaşır suyu gibi temel temizlik ve hijyenik malzemeleri Hava Er Eğitim Tugayının askeri kantininden piyasaya göre çok avantajlı fiyatlarla temin ettik. Somut olarak örnek vermek gerekirse; piyasadan 150 lira ye mal edeceğimiz bir koli temizlik malzemelerini, tugay Kantininden 90 liraya mal ettik. Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz ve eşi Nuray Gündüz’e şükranlarımızı sunuyorum. Malzemeleri çok avantajlı mal ettiğimiz gibi, paketlenmesi ve köylere kadar gidilerek tugay personeli tarafından yine tugay araçları ile teslimini de yaptılar. Kendilerinin, böyle kriz günlerinde muhtaç ailelerin yanında yer almaları ve tugayın imkanlarını halkın hizmetine tahsis etmeleri halk arasında takdirle karşılandı.”

Yıllardan beri 12 ay aktif olarak çalışan ve geniş bir yardım ve destek kapsamı olan Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı’nın ramazan ayı dolaysıyla ihtiyaç sahibi 1000 aileye erzak çeklerini ulaştırdıklarını da aktaran Tunçoğlu, “Keza her gün 1200 vatandaşımıza sıcak yemek vererek önemli hizmeti yerine getiren “Meydan Aşevine” zaman zaman bakliyat, yağ, şeker vs gibi gıda yardımları yaparak sıcak yemek alan vatandaşlarımıza da katkı sağlandı.” ifadelerini kullandı.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here