Kütahya Çinili Cami’nin açılmayışı vatandaşı sokağa döktü

Kütahya’da yaşayan vatandaşlar, şehrin simgelerinden olan ve zemin kayması sebebiyle ibadete kapatılan Çinili Cami'nin bir an önce ibadete açılmasını istiyor.

featured
service

Kütahya’da yaşayan vatandaşlar, şehrin simgelerinden olan ve zemin kayması sebebiyle ibadete kapatılan Çinili Cami’nin bir an önce ibadete açılmasını istiyor.

Çinili Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Güneş, Kütahya’nın simge yapılarından olan Ressam Ahmet Yakupoğlu’nun yaptırdığı Çinili Cami’nin, tam 4 yıldır kapalı olduğunu ifade etti.

İbrahim Güneş, “Valimiz, rektörümüz 2021 Kasım ayında üniversitede yapılan toplantıda her şeyin hazır olduğunu, harcanacak paranın dahi üniversitenin kasasında hazır olduğunu açıkladı. Hala neyi bekliyorsunuz? 2023 Mart ayında açılma sözü verilen camimizde neden hiçbir çalışma başlatılmadı? 2018 yılından beri kapalı olan Çinili Camimiz ne zaman ibadete açılacak? Anıtlar Kurulu başkanı ‘Biz onayı verdik’ diyor. Üniversite hala neyi bekliyor? Ressam Ahmet Yakupoğlu caminin bu duruma geleceğini bilseydi acaba üniversiteye bağışlar mıydı? Gelin bir olalım, birlik olalım Yakupoğlu’nun bıraktığı bu eşsiz esere sahip çıkalım, ibadete açalım. Hemen hemen her gün camiyi ziyarete gelen yerli, yabancı turistlerin yüzüne bakamaz olduk. Rezil oluyoruz. Çinili Camii sadece mahallenin değil, Kütahya’nın bir simgesidir. Valim, rektörüm, sayın anıtlar kurulu başkanım şu halkın sesini duyun artık, hala neyi bekliyorsunuz? Bir açıklama bekliyoruz” dedi.

Kütahya Çinili Cami’nin açılmayışı vatandaşı sokağa döktü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!