Kütahya İHH’dan yetim çocuklara destek çağrısı

featured
service

Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi Başkanı Serhan Dayanç, dernek olarak  Kütahya merkez ve ilçelerinde bulunan 113 yetim çocuğa sürekli destek sağladıklarını söyledi.

Yetimlere destek olunması için başlattıkları kampanyanın devam ettiğini belirten Dayanç, Kütahya il genelinde bin 200 bireysel bağışçının Türkiye ve diğer ülkelerdeki yetim çocuklara sponsor olduğunu açıkladı.

Dayanç, açıklamasında şunları söyledi: “Kur’an-ı Kerim’in 23 yerinde yetime vurgu yapılmıştır. Peygamberimiz de bir hadisinde ‘Kim kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eder kollar ve korursa kendisiyle cennette (İşaret ve orta parmağını yan yana tutarak) böyle yan yana komşu olacağız” buyurmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Birsen ve İHH’nın ortak imzaladıkları protokolle tüm okullarda yapılan bir çalışma var. Gönüllülük esasına dayalı olarak isteyen öğrencinin katkıda bulunduğu sınıfın veya okulun sponsor olduğu bir çalışmadır. Amaç küçük yaştaki çocuklara yardımlaşmayı paylaşmayı öğretmek ve karakterli bir nesil yetiştirmektir. Bu vesile ile yetim kardeşlerinin ihtiyacını gidermektir. Buradan Kütahyalı hayırseverlere diyoruz ki; Gelin sizde bir yetime sahip çıkın O’na destek verin. O’nun elinden tutun tutun ki sizi cennete götürsün sizi peygamberimize komşu yapsın inşallah. Kütahya merkez ve ilçelerimizde bulunan 113 yetim çocuğumuza sürekli destek sağlamaktayız. Yine Kütahya genelinde bin 200 bireysel bağışçımız Türkiye ve diğer ülkelerdeki yetim çocuklarımıza sponsor olmuşlardır.”

İHH olarak, Türkiye dahil 47 ülkede yaklaşık 136 bine yakın yetime düzenli destek verildiğini de aktaran Dayanç, “Eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda yardım ulaştırıyoruz. 120 ülkede 1 milyondan fazla yetime dönemsel destek veriyoruz. Ayrıca 12 ülkede 42 yetimhane 1 çocuk yaşam merkezi ve 1 yetim eğitim merkezimiz bulunmaktadır” diye konuştu.

Kütahya İHH’dan yetim çocuklara destek çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!