Kütahya Lisesi öğrencileri “Afet Risk Azaltma Proje Yarışması”nda Türkiye birincisi oldu

Kütahya Lisesi öğrencileri Türkiye birincisi oldu. Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit öğrencileri tebrik etti.

0
180

Türk-Japon Vakfı, ODTÜ ve Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı Türkiye Ofisi’nin öğrencilere yönelik ulusal olarak düzenlediği “Afet Risk Azaltma Proje Yarışması”nda, Kütahya Lisesi 10. sınıf öğrencileri Aslıhan Kaya, Medine Tahtalı, Rawan Saıf Hassan ve Zeynep Bocut, hazırladıkları “Ben Buradayım” isimli proje ile ülke genelinde yarışmaya katılan 99 proje arasından Türkiye birincisi oldu.

“Afet Risk Azaltma Proje Yarışması” ödül töreni, Ankara Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi”nde Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, Millî Savunma Bakan Yardımcısı Alparslan Kavakoğlu, Japon Büyükelçi Kazuhiro Suzuki ve Türk Japon Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nejat Bora Sayan’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Kütahya İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’i ziyaret eden proje ekibi, projelerini ve projenin birinciliğe giden sürecini kendisiyle paylaştı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Lisesi Müdürü Veysel Zeybek, Müdür Yardımcısı Hacer Durmaz, öğretmenler Sevinç Doğan ve Reyhan Ada ile öğrencileri projelerinde elde ettikleri başarından dolayı tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Ayrıntılı Ultrason Hastanemizde Yapılmaktadır.
Ayrıntılı Ultrason Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here