Kütahya Zafer Meydanı yenileme çalışmaları için 6 ay trafiğe kapatılıyor

featured
service

Kütahya Belediyesi resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklama ile vatandaşların trafik akışından sorun yaşamaması için alternatif yolları kullanması istendi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından finanse edilen projenin diğer tüm süreçlerini Kütahya Belediyesi yürütüyor.

2020 yılındaki ziyareti sırasında Kütahya Zafer Meydanı projesi hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şunları söylemişti:

“Meydan projesi kapsamında valiliğimizin bulunduğu alanla yine valiliğimizi çevreleyen tüm binaların cephe iyileştirmeleri yapılacak. Zafer Meydanı projesi ile meydandaki tabela ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırıp örnek bir şehircilik adımını hep birlikte atmış olacağız. Bakanlığımız, belediyemiz ve valiliğimizin ortak yürüteceği projenin toplam bedeli 10 milyon lira. Hep birlikte bu meydanı düzenleyip kadim şehir Kütahya’ya yakışır hale getireceğiz.”

Kütahya Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada “Nefes alınabilecek alanımızı arttırmak, Kütahya’mızın simgesi Zafer Meydanı’nın yeni yüzüne kavuşabilmesi amacıyla 04/06/2022 tarihinden itibaren 180 gün süre ile Zafer Meydanı araç trafiğine kapatılacağından alternatif yolları tercih etmeniz önemle rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Kütahya Zafer Meydanı yenileme çalışmaları için 6 ay trafiğe kapatılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!