Kütahya’da 63 yıldır değişmeyen lezzetin adresi

Kütahya’da 63 yıldır değişmeyen damak tadıyla hizmet veren Sadettin Lokantası, birbirinden farklı yemek çeşitleriyle hem göze hem de mideye hitap etmeyi sürdürüyor.

featured
service

Kütahya’da 63 yıldır değişmeyen damak tadıyla hizmet veren Sadettin Lokantası, birbirinden farklı yemek çeşitleriyle hem göze hem de mideye hitap etmeyi sürdürüyor.

1960 yılında kapılarını açan ve o gün bu gündür birbirinden lezzetli yemekleri müşterileri ile buluşturan Sadettin Lokantası, sabahın ilk ışıkları ile birlikte misafirlerini ağırlamaya başlıyor.

Lokanta sahibi Nuri Yılmaz, baba mesleğini sürdürmenin gururunu yaşadığını söyledi.

Sabah 4 gibi kapılarını açtıklarını anlatan Yılmaz, 5 buçuk gibi servise başladıklarını belirtti.

 

Birbirinden lezzetli çorbaların ilgi gördüğünü aktaran Yılmaz, özellikle paça çorbasına olan ilgiyi “Paça çorbamıza rağbet çok olduğu için saat 11 buçuktan sonra paça çorbamız kalmıyor. Beş buçuk ile on bir buçuk arasında paça çorbamız bulunuyor.” sözleriyle anlatıyor.

“BABAMIN SERUM DİYE TABİR ETTİĞİ ÇORBAMIZ, KUZU TANDIRIMIZ VAR”

“Bizim mesleğimiz baba mesleğidir.” diyen Yılmaz, 1960 yılında babasıyla başlayan serüveni artık kendisinin sürdürdüğünü dile getirdi.

Yemek menüleri hakkında bilgi veren Yılmaz, “Bizim meşhur ayak paçamız var. Kütahya’da aşağı yukarı diyebilirim ki tek sadece bizde et paçamız var. Sadece öz kemik suyundan yapılma babamın deyimiyle serum yani. Ondan sonra kuzu tandırımız, kuzu haşlamamız, kadınbudu, iç pilav, ciğer tava çeşitlerimiz var. Sulu yemek olarak ayak paça, kelle paçamız var ki bunlar şifa kaynağı. Sırf 24 öz kemik suyundan kaynayan şifa deposu; yani nasıl diyeyim bütün kırık, çatlaklara iyi gelen bir şey yani kemik suyu. Hiçbir katkı maddesi yok.” ifadelerini kullandı.

Fotoğrafların devamı için tıklayınız…

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Kütahya’da 63 yıldır değişmeyen lezzetin adresi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!