Kütahya’da genç yazarlar yetişiyor

featured
service

Çocukların söz sahibi olduğu “Daha iyi bir dünya” tutkusuyla kurulmuş dünyanın ilk ve tek çocuk ülkesi olan KidZania’nın, Erbulak Evi iş birliği ile düzenlediği “Sen de Yaz Sloganı ile Gelecekteki Ben…” konulu öykü yarışmasında Türkiye’deki en iyi 20 öykü arasına Kütahya Tavşanlı Ressam Abdullah Taktak okulundan Naime Çoksert isimli öğrenci girdi.

Katıldığı görkemli ödül töreninde çeşitli ödüller ve uluslararası Kidzania çocuk ülkelerini ziyaret edebileceği pasaport çıkartılıp kendisine takdim edildi.

Türkiye’deki en iyi 20 eser, bir öykü kitabı olarak basılacak. Bu öykü kitabı, internet siteleri, kitabevleri ve KidZania National Store’da satışa sunulacak.

KİDZANİA

Meksika’nın başkenti Mexico City’de hikayesine başlayan Çocuklar Ülkesi KidZania, tüm çocukların eğlenirken öğrenebilecekleri bir dünyası olması amacıyla kuruldu. 1999 yılında ilk kez Santa Fe bölgesinde açılan KidZania, bugün 20 ülke ve 27 şehirde faaliyet gösteriyor. KidZania İstanbul, dünya KidZania’larının 16’ncısı olarak 2014 yılında kuruldu. 10.000 m2’lik alanda, 0-14 yaş arasındaki tüm çocuklara hizmet veriyor. Türkiye’nin en iyi markaları çocuklar tarafından yönetilen bu şehre gerçeklik katıyor. Bankası, hastanesi, süpermarketi, laboratuvarı, tiyatrosu, üniversitesi, itfaiyesi, deprem simülasyon merkezi, stadyumu, sokakları, fabrikaları ve meydanı ile 67 farklı aktivite alanına sahip gerçek bir şehir olan KidZania İstanbul’da çocuklar 120’den fazla mesleği deneyimleyebiliyor. Tüm aktivitelerin Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından onaylandığı KidZania’da aktivite içerikleri çocukların yaşlarına, ilgi alanlarına ve becerilerine göre pedagoglar, oyun uzmanları ve eğitmenlerin yönlendirmeleriyle hazırlanıyor.

KidZania İstanbul, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Destekçisi olarak; insan hakları, çalışma, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki ilkelerine bağlıdır. On İlkeyi ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın ilerlemesini destekliyor.

Kütahya’da genç yazarlar yetişiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!