Kütahya’da Müslüman oldu, artık adı İbrahim

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İşletme Fakültesi öğrencisi 26 yaşındaki Fildişi Sahili uyruklu Anistide Kouadıo, Müslüman olarak İbrahim ismini aldı.

0
501

Anistide, Kütahya İl Müftülüğü’ne arkadaşları ve DPÜ Üniversite Camii görevlileri Mustafa Kızıldağ ve Cihan Dinler ile birlikte geldi ve İslam dinini seçerek ihtida etmek istediğine dair dilekçesini müftülüğe vererek talepte bulundu.

Kütahya İl Müftülüğünde yapılan ihtida (dininden dönerek Müslüman olma) törenine Anistide Kouadıo, şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ihtida töreninde yaptığı konuşmada “Aramıza hoş geldiniz. İnsanlıktan zaten kardeşimiz idiniz, şimdi de din kardeşimiz oldunuz. Bu şehadetinizle birlikte barış dini olan İslamı seçmiş oldunuz. İmanınız mübarek olsun. Yeni adınız tercihiniz üzere İbrahim’dir. İslam üzerine daim olunuz. Şimdi tertemiz yeniden doğmuş gibi gıpta edilecek bir insansınız. Dinimiz İslama göre, İslam dinini kabul ettiğiniz andan itibaren geçmiş günahlarınızı , Allah-ü Teala’nın bağışladığını, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam bizlere müjdelemektedir. Bu imanınız ve ikrarınızdan sonra güzel dinimizin temel ibadetleri olan namaz, oruç gibi ibadetleri ifa etmek için dini bilginizi geliştiriniz ve zenginleştiriniz. İslam ahlakına ait değerleri gündelik hayatınızda uygulamak, Kur’an-ı Kerimi öğrenmek ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’i tanımak için gayret ediniz” dedi.

Müftü Demirtaş, ihtida töreni sonrasında üniversite öğrencisi İbrahim’e, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan Fransızca anlatımlı dini eserler hediye etti.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here