Kütahya’da Müslüman oldu, artık adı İbrahim

featured
service

Anistide, Kütahya İl Müftülüğü’ne arkadaşları ve DPÜ Üniversite Camii görevlileri Mustafa Kızıldağ ve Cihan Dinler ile birlikte geldi ve İslam dinini seçerek ihtida etmek istediğine dair dilekçesini müftülüğe vererek talepte bulundu.

Kütahya İl Müftülüğünde yapılan ihtida (dininden dönerek Müslüman olma) törenine Anistide Kouadıo, şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ihtida töreninde yaptığı konuşmada “Aramıza hoş geldiniz. İnsanlıktan zaten kardeşimiz idiniz, şimdi de din kardeşimiz oldunuz. Bu şehadetinizle birlikte barış dini olan İslamı seçmiş oldunuz. İmanınız mübarek olsun. Yeni adınız tercihiniz üzere İbrahim’dir. İslam üzerine daim olunuz. Şimdi tertemiz yeniden doğmuş gibi gıpta edilecek bir insansınız. Dinimiz İslama göre, İslam dinini kabul ettiğiniz andan itibaren geçmiş günahlarınızı , Allah-ü Teala’nın bağışladığını, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam bizlere müjdelemektedir. Bu imanınız ve ikrarınızdan sonra güzel dinimizin temel ibadetleri olan namaz, oruç gibi ibadetleri ifa etmek için dini bilginizi geliştiriniz ve zenginleştiriniz. İslam ahlakına ait değerleri gündelik hayatınızda uygulamak, Kur’an-ı Kerimi öğrenmek ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’i tanımak için gayret ediniz” dedi.

Müftü Demirtaş, ihtida töreni sonrasında üniversite öğrencisi İbrahim’e, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan Fransızca anlatımlı dini eserler hediye etti.

Kütahya’da Müslüman oldu, artık adı İbrahim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!