Kütahya’da yaşayanlar dikkat! Bu çiçeği koparan 109 bin TL ödeyecek!

Baharın ilk habercisi olarak bilinen kardelen olarak bilinen bitkiler açtı. Kütahya’da karların altından çıkan beyaz ve sarı renkli kardelenleri koparmanın cezasının ise 109 bin TL olduğu öğrenilirken kardelenlerin açmasıyla adeta bir görsel şölen oluştu.

0
2142

Havaların biraz yumuşamasıyla birlikte karlar erimeye başladı ve baharın müjdeleyicisi olan kardelenler çiçek açtı. Kütahya’da her yıl ilk cemreyle birlikte açan kardelenler, bu yıl da ilk cemrenin düşmesi öncesinde karların içinden açarak, görsel şölen oluşturdu.

Sarı ve beyaz olmak üzere iki ayrı renkte kardelenler çiçek açtığı ve bunun bahar müjdecisi olduğu, cemreden bir hafta önce ya da bir hafta sonra da açtığı biliniyor. Kardelenler bazı yerlerde filizlenmiş, bazı yerlerde ise açmış durumda.

Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkilileri, kardelenlere zarar verildiğinin tespit edilmesi halinde idari para cezası uyguluyor.

Biyolojik çeşitliliği tahrip edenlere geçen yıl Çevre Kanunu’na göre 80 bin 460 lira uygulanan idari para cezasının, bu yıl 109 bin 593 liraya yükseltildiği öğrenildi.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here