Kütahya’daki ulaşım sorununa çare aranıyor

Kütahya Belediyesi, şehrin ulaşım sorunlarına çözüm bulabilmek için, 8 soruluk bir anket hazırladı.

0
953

ÖZEL HABER –
Kütahya Ajansı muhabirinin aldığı bilgilere göre, Kütahya Belediyesi şehrin en önemli sorunları arasına giren ulaşımı vatandaşlarına soruyor. “Kütahya Halkı Ulaşıma Yön Veriyor” başlığıyla yola çıkıldığını belirten yetkililer, kısa ve uzun vadede Kütahya’daki ulaşım sorununa çözüm bulunması için bilimsel bir çalışma yapıldığını söyledi.

Anket sonuçları ulaşım ana planı kapsamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Dumlupınar Üniversitesi’nden akademisyenler tarafından bilimsel yöntemler ile değerlendirilecek. Sahadan gelen anket trafik, yaya, kavşak sayımları yazılım aracılığıyla değerlendirilerek şehrin kısa vadede 5, uzun vadede ise 20 yıllık ulaşım planlaması yapılacak.

Toplam 15 bin kişi ile yapılan ankette 8 soru soruluyor. 4 Aralık cuma günü başlayan ve ay boyunca devam edecek olan anketi, Dumlupınar Üniversitesinden 200 öğrenci yapıyor. Kütahya’nın ulaşımı ile ilgili 8 soruluk anket yüz yüze olarak evlerde düzenleniyor.

Bu kapsamda alternatif yol planlamaları, yayalaştırma alanları, otopark alanları, akıllı şehir uygulamaları, akıllı bisiklet yolu gibi alanlarda karar vericilere bilimsel veriler, öneriler sunulacak.

Anket çalışması 1 yıl boyunca devam edecek ve her 3 ayda bir ara raporlar halinde Kütahya Belediyesine verilecek. Ortaya çıkan raporlara göre uygulamaya geçilecek.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here