Kütahyalı müezzin İstanbul’daki Ayasofya-ı Kebir Camisi’nde görev yapacak

İstanbul'daki Ayasofya-ı Kebir Camisi'nde görev yapan Kütahyalı imam Ferruh Muştuer'in yanına yine Kütahyalı müezzin Selman Kızmaz görevlendirildi.

featured
service

Hüseyin Can Aksu’nun haberi…

İstanbul’daki Ayasofya-ı Kebir Camisi’nde görev yapan Kütahyalı imam Ferruh Muştuer’in yanına yine Kütahyalı müezzin Selman Kızmaz görevlendirildi.

Kütahya’da kent merkezindeki çeşitli camilerde görev yapan Hafız Selman Kızmaz, Türkiye’nin en önemli ibadethanelerinden olan İstanbul Ayasofya-ı Kebir Camisi’ne müezzin olarak görev yapacak.

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Türkiye Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında Türkiye Birincisi olan Kütahyalı Selman Kızmaz, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethinin ardından camiye dönüştürülen Ayasofya-ı Kebir Cami İslam alemi için büyük önem taşıyor.

Tavşanlı İmam Hatip Lisesinden mezun olan Selman Kızmaz, Kütahya’da Ali Paşa, Dönenler ve tarihi Ulu Cami’de vekil olarak görev yaptıktan sonra İstanbul Üsküdar Selmanağa Cami ile Fatih İbdis Fettah Camisi’ne atanmıştı.

“KÜTAHYAMIZI VE AİLEMİZİ GURURLANDIRDI”

“Kütahyamızı ve ailemizi başarı ile temsil etmesi bizleri gururlandırıyor” diyen Baba Yakup Kızmaz “Oğlum Selman, öncelikle ailemizi gururlandırdı. Çok mutlu olduk. Ayasofya’da görev yapmak büyük bir şereftir. Gittiği yerlerde Kütahya’mızı başarı ile temsil ediyor buda bizlere ayrı bir gurur veriyor. Daha önceden de Ezan Okuma Yarışmasında Türkiye birincisi oldu bizleri her zaman gururlandırıyor. Yolu bahtı açık olsun.” ifadelerini kullandı.

Kütahyalı müezzin İstanbul’daki Ayasofya-ı Kebir Camisi’nde görev yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!