Kütahya’nın ‘acil durum’ kahramanları

Onlar acil durumlarda ilk, yardım istediğimiz kişiler. 7/24 esasına göre çalışan Kütahya 112 Acil Çağrı Merkezi görevlilerini getiriyoruz ekranlarınıza.

kutahya-nin-acil-kahramanlari-1024x504
service

Onlar acil durumlarda ilk, yardım istediğimiz kişiler. 7/24 esasına göre çalışan Kütahya 112 Acil Çağrı Merkezi görevlilerini getiriyoruz ekranlarınıza.

Kütahya 112 Acil Çağrı Merkezi, 2015 yılında faaliyete geçti ve o günden bu yana acil durumlarda ilk başvurduğumuz, derdimizi paylaştığımız sağlık kahramanları haline geldi.

Merkez Müdürü Tamer Yiğit, 8 yıllık süreci Ekspres Haber’e anlattı. Asıl çağrı oranlarının yüzde 75 seviyelerinden yüzde 50’nin altına düştüğünü belirten Yiğit, günlük ortalama 1500 çağrıya cevap verdiklerini ifade etti.

2023 yılında 514 bine yakın çağrı aldıklarını belirten Yiğit, bu çağrıların 245 binin vakaya dönüştüğünü ve geri kalanının vatandaşın bilgi taleplerinden oluştuğunu kaydetti.

Merkezde 6 kurumdan temsilcilerin bulunduğunu vurgulayan Yiğit, 7/24 esasına göre 20 personelin hizmet verdiğini dile getirdi.

“MERKEZİN TANITIMI İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

Yiğit, il genelinde 112 Acil Çağrı Merkezi tanıtımı için okullarda faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Yaklaşık 80 okula gidip 10 bin öğrencimize ulaştık. Yaz Kur’an kurslarındaki 2 bin 500 öğrenciye de ulaştık. Şu anda Sayın Valimizin talimatları ve desteğiyle ilçelere yönelik çalışmalarımız devam etmekte” dedi.

“BİR İNSANA YARDIM ETMEK PAHA BİÇİLMEZ BİR DUYGU”

Kütahya 112 Acil Çağrı Merkezi personeli, işlerini severek yaptıklarını vurgulayarak, insanların en zor zamanlarında yardımcı olmanın paha biçilmez bir duygu olduğunu ifade etti.

2021 yılından beri çağrı karşılayıcı olarak görev yapan bir kadın personel, insanlara yardım etmenin gurur verici olduğunu söylerken, dört yıldır merkezde görev yapan bir erkek personel de insanların dertlerine yardım edebilmenin gurur verici olduğunu anlattı.

UNUTULMAZ ANILAR DA OLUYOR

Günlük ortalama 1500 çağrıya cevap veren görevlilerin unutulmaz anıları da var. İşte onlardan sadece iki tanesi:

“Küçük bir çocuk bir akşam aradı ve annesinin kayıp olduğunu ihbar etti. Polis ve sağlık ekiplerini yönlendirdik. Araştırma sonucunda annenin alt komşuda olduğu ortaya çıktı. Anaokul çağındaki çocukların 112 Acil Çağrı Merkezi’ni bilmesi bizi ayrıca mutlu etmişti.”

“Bir vatandaşın telefonu çalınmıştı. Bize ihbarda bulundu. İnternet satış sayfasında telefonunu görmüş ve satış elemanıyla anlaşıp bize ekip talebinde bulunmuştu. Bu olayı unutamamıştım.”

Kütahya’nın ‘acil’ kahramanları

Fotoğrafların devamı için tıklayınız…

Kütahya’nın ‘acil durum’ kahramanları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!