Kütahya’ya “İstiklal Madalyası” verilmesi için imza kampanyası başlatıldı

Kütahya’da bir dernek tarafından, milli mücadele yıllarından önemli zaferlerin kazanıldığı Kütahya’ya "İstiklal Madalyası" verilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

0
178

Kütahya Sevdalısı Yürekler Derneği (KÜSEYDER) tarafından Cumhuriyet Caddesi girişinde 3 Temmuz’a kadar sürecek kampanyaya vatandaşlar imzalarıyla destek verdi.

Dernek Başkanı Nevzat Çoban, milli mücadelenin birçok savaşında çok büyük mücadelelerin verildiği Kütahya’nın Anadolu’nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağının bütün dünyaya ilan edildiği topraklar üzerinde bulunduğunu ve bu nedenle önemli bir merkez olduğunu söyledi.

Kütahya’nın bu yönüyle İstiklal Madalyası’nı hak ettiğini düşündüklerini belirten Çoban, şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat hazırladığı Kütahya’mıza özel takdirname vermesi, ayrıca Atatürk tarafından yaptırılan Türkiye’deki tek anıt olan Zafertepe Çalköy’deki Şehit Sancaktar Anıtı’nın Kütahya’mızda bulunması oldukça önemlidir. Atatürk’ün Kütahya ve Dumlupınar ile ilgili, Dumlupınar Meydan Muharebesi ve onun son safhası olan bu 30 Ağustos Muharebesi Türk tarihinin en mühim dönüm noktasını teşkil eder. Hiç şüphe etmemelidir ki yeni Türk devletinin genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri burada atıldı.”

Çoban, milli mücadelede gösterdikleri kahramanlıklarından dolayı Emet ilçesine de “Gazilik” unvanı verilmesini talep ettiklerini sözlerine ekledi.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here