Liseli gençler engelli kadının evini temizledi

Kütahya’da bir grup lise öğrencisi, bedensel engelinden dolayı evini temizlemekte zorlanan bir engelli kadının evine giderek temizlik yaptı.

0
332

Kütahya’da, Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Kat Hizmetleri Dalı’nda öğrenim gören öğrenciler, “Kötülükleri bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz” sloganıyla başlatılan etkinlik kapsamında bedensel engelli ve yalnız yaşayan Rabia Yıldırım’ın evini temizledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, etkinliğin oldukça anlamlı olduğunu belirtti.

Dernek olarak her zaman engellilerin yanlarında olduklarını, zaman zaman gönüllülerden de destek gördüklerini dile getiren Yakar, şunları kaydetti:

“Okulumuz bize engelli bireylere yardımcı olmak için talepte bulundu. Doğuştan bedensel engelli kardeşimiz Rabia Yıldırım’a destek olmak için öğretmen ve öğrencilerimizle bugün buradayız. Rabia Hanım bundan yaklaşık 3 yıl önce yine kendisi gibi engelli olan eşini kaybetti. Bedensel engelli ve yalnız olduğu için evindeki birçok işini yapamamakta. Bizler elimizden geldiğince kendisine destek olmaya çalışıyoruz. Bugün de liseli öğrencilerimiz bize destek için buradalar. Öğrencilerimiz, evin bütün bölümlerinde genel bir temizlik yaptılar. Başta okul idarecilerimiz ve öğretmenler olmak üzere burada emek veren bütün öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun.”

Öğrencilerden Merve Nur Köroğlu ve Burak Kazım Arıoğlu ise etkinliğe katıldıkları için mutlu olduklarını, amaçlarının yüzlerde tebessüm oluşturmak olduğunu ifade etti.

Bedensel engelli Rabia Yıldırım da, yapılan çalışmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, bundan dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

"Yenidoğan Bebeklerde Kulak Şekil Bozuklukları"
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları | Uzm.Dr.Vildan AKCAN
Özel Kütahya Anadolu Hastanesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here