Meteoroloji’den Kütahya için kuvvetli fırtına uyarısı… Dikkat! Yarından itibaren etkili olacak

featured
service

Alınan bilgiye göre, rüzgârın güney ve güneybatı (lodos) yönlerinden kuvvetli ve tam fırtınanın 50-90 kilometre saat şeklinde esmesinin beklendiği öğrenildi.

Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kütahya Valiliği de konu hakkında tüm birimlerine yazılı bir uyarı göndererek, “29 Kasım 2021 Pazartesi günü 06.00 – 23.59 arası geçerli olan kuvvetli rüzgâr uyarısı, Kütahya ve tüm ilçeleri için geçerli olacak. Meteoroloji müdürlüğümüzün uyarıları doğrultusunda gerekli tedbirlerin alınması ve vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi önem arz etmektedir.

Bu kapsamda belediyelerimiz, tüm köy ve mahalle muhtarlarımız ve imamlarımız, yoğun yağış ve su baskını riski ile lodos kaynaklı baca zehirlenmelerine karşı halkımızı bilgilendirmeleri – ikaz etmeleri ve İdarelerinde gerekli tedbirleri alarak hazırlıklı olmaları rica olunur” denildi.

Kütahya Valisi Ali Çelik de sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaparak vatandaşlara seslendi. Çelik, “Kıymetli hemşerilerim, şehrimizde yarın kuvvetli yağış ve fırtına beklenmektedir. Tüm ekiplerimiz muhtemel olumsuzluklara karşı teyakkuzdadır. Sizlerden de soba ve baca gazı zehirlenmeleri, su baskınları, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Meteoroloji’den Kütahya için kuvvetli fırtına uyarısı… Dikkat! Yarından itibaren etkili olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!