Meteorolojiden Kütahya’ya kar uyarısı

Meteoroloji, haftalık hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Buna göre; bugün gece saatlerinde başlayacak olan kar yağışı, hafta sonu ve salı gününe kadar Kütahya, İstanbul ve Ankara dahil 47 ilde etkili olacak.

0
2087

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), haftalık hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Kütahya, Ankara ve İstanbul’un dahil olduğu 47 ile uyarılar peş peşe geldi.

Buna göre; bugün Batı Karadeniz’in doğusunda (Kocaeli-Sinop arasında) ilk saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın yarın öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan bugün; İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova da dahil 12 ilde ise sağanak yağış bekleniyor. Aralarında Ankara, Kırıkkale ve Bolu’nun bulunduğu 34 ilde ise kar yağışı bekleniyor.

Cuma günü başlayan kar yağışı cumartesi ve pazar günü de etkisini sürdürecek. Rapora göre, aralarında İstanbul ve Ankara’nın da olduğu 47 ilde kar yağışının etkili olacak. Ayrıca İstanbul’da salı günü de kar yağışı görülecek.

Kar yağışı beklenen diğer illerse şöyle;

Kütahya, Kars, Erzurum, Ardahan, Gümüşhane, Bayburt, Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bolu, Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Çorum, Amasya, Tokat, Niğde, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl, Çankırı, Amasya, Konya, Kocaeli, Yozgat, Bursa, Kastamonu, Balıkesir, Sakarya, Bilecik, Burdur, Isparta, Eskişehir, Uşak, Afyonkarahisar.

Ayrıntılı Ultrason Nedir? Neden Yapılır?
Ayrıntılı Ultrason Özel Kütahya Anadolu Hastanemizde Yapılmaktadır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here