Meteoroloji’den Kütahya’ya yağış uyarısı geldi

Meteoroloji'den yapılan uyarıda Kütahya'da etkili olacak kuvvetli sağanak yağış ile birlikte görülebilecek su baskınlarına karşı tedbirli olunması istendi. 

0
2180

Meteoroloji’den yapılan uyarıda Kütahya’da etkili olacak kuvvetli sağanak yağış ile birlikte görülebilecek su baskınlarına karşı tedbirli olunması istendi. 

Yapılan son değerlendirmelere göre; 24 08 2022 Çarşamba günü (yarın) Marmara’nın güney ve batısı ile Kuzey Ege’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Kütahya’da kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 24.08.2022 Çarşamba günü Marmara’nın güney ve batısı ile Kuzey Ege’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Kütahya, Bilecik, İzmir, Manisa, Edirne, Tekirdağ ve Yalova’da kuvvetli (21-50 kg/ m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Edirne’nin güneyi ile Tekirdağ’ın batısında yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here