Türkiye’nin dördüncü büyük “antika pazarı” Kütahya’da kurulacak

Kütahya Antikacılar Derneği Başkanı Adem Akgün, Türkiye'nin dördüncü büyük antika pazarının her ayın son pazar günü Kütahya'da kurulacağını bildirdi.

featured
service

Bünyamin Doğan’ın özel haberi

Kütahya Antikacılar Derneği Başkanı Adem Akgün, Türkiye’nin dördüncü büyük antika pazarının her ayın son pazar günü Kütahya’da kurulacağını bildirdi.

Akgün, atalarımızdan kalan antika birçok eşyanın Kütahya bölgesinde bulunduğunu söyledi.

Antika eşyalara ilgi duyan çok sayıda insan olduğunu belirten Akgün, şöyle konuştu:

“Antika eşyaların ticaretini yapıyoruz. Genç nesillerimize tanıtım yapıyoruz. Kütahya’da her hafta mezat yapıyoruz. Biz bunları daha ileri taşımak için Kütahya’da bir dernek kurduk. İlk derneğimiz Kütahya’da kuruldu. Kütahya’da ilk pazarımızı kuracağız. Her ayın son haftası pazar günü Fatih Mahallesi’ndeki Perşembe Pazarında bundan sonra hem sergi amaçlı hem de ticaret amaçlı faaliyetlerimiz devam edecek. Dışarıdan gelecek misafirlerimiz olacak. Türkiye genelinden gelecek insanlar olacak. Türkiye’de dördüncü büyük pazarımızı Allah nasip ederse kurmuş bulunuyoruz. İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerden gelenler olacak ve bizim pazarımızda tezgah açacaklar. Ticaret yapacaklar.”

Akgün, antika eşyaların ikinci el eşya gibi görülmemesi gerektiğini, birer eser gibi görülmesi gerektiğini savundu.

Pazara ikinci el eşyaların kesinlikle alınmayacağını vurgulayan Akgün, “Antika ve el sanatları haricinde ikinci el malzeme ve hırdavat kesinlikle pazara alınmayacak. Sadece antika olan üzeri el sanatları, çini, eski yöresel giydiğimiz kıyafetler, Osmanlı zamanında giydiğimiz elbiseler olacak. Pazarda denetim olacak.” dedi.

Akgün, antika pazarının 26 Şubat Pazar günü kapılarını misafirlere açılacağını sözlerine ekledi.

 

Türkiye’nin dördüncü büyük “antika pazarı” Kütahya’da kurulacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!