Çiçek sevgisini 18 yıldır büyüttüğü renk cümbüşü güllerle yaşatıyor.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde 18 yıldır gül yetiştiren çiçek tutkunu, bağ evinin bahçesindeki ağaçların bakımını özenle üstleniyor.

Çiçek sevgisini 18 yıldır yetiştirdiği rengarenk güllerle yaşatıyor
service

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 18 yıldır gül yetiştiren çiçek tutkunu, bağ evinin bahçesindeki ağaçların bakımını özenle üstleniyor.

Ahmet Koyuncu’nun 2006 yılında kurduğu gül bahçesi, kırmızı, beyaz, sarı, pembe çiçeklerle her yıl nisandan itibaren renk cümbüşüne dönüşüyor.

Koyuncu, yaptığı açıklamada, çiçek yetiştirmeyi sevdiğini ve bu yüzden bağ evinin bahçesini gül ağaçlarıyla süslediğini söyledi.

Güllerin bakımına büyük özen gösterdiğini belirten Koyuncu, “Mart ayı gelince bunları budarım. Budadıkça sürgün verir. Elinden geldiği kadar budayacaksın bunları. Ben bunlara sığır ve koyun gübresi veriyorum. Nisan ayında güller açmaya başlıyor.” dedi.

Bahçesinde kaç çeşit gül ağacı olduğunu bilmediğini dile getiren Koyuncu, güllerin farklı özelliklere sahip olduğunu ve 2006 yılında diktiği bazı ağaçların hala yaşadığını ifade etti.

Yıllarını verdiği bahçesiyle uğraşmayı, güllerin arasında gezinmeyi, koklamayı terapi gibi gördüğünü vurgulayan Koyuncu, şunları anlattı:

Çiçekçiye gittim, bana sordu ‘Kaç gülün var?‘ diye. 120 kök gül var şu anda bahçemde. ‘120 gül nasıl olur?’ dedi. ‘Arkadaş var’ dedim. Gül yetiştirmek benim tek hobim. Bir ara rahatsızlandım, güllerin bazıları kurumaya başladı ama şu an ekmeye devam ediyorum. Buradaki bazı güller kokulu olduğundan, diğerlerini ise güzel görünüyor diye diktim. Yasemin, gül kokularıyla karıştığında bahçem daha güzel kokuyor.

Koyuncu, güllerin bağ evini ziyaret eden yakınları ve dostlarının da ilgisini çektiğini belirtti.

Çiçek sevgisini 18 yıldır yetiştirdiği rengarenk güllerle yaşatıyor

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Çiçek sevgisini 18 yıldır büyüttüğü renk cümbüşü güllerle yaşatıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!