Kütahya’da Ulu Cami çevresinin akıbeti ne olacak?

Kütahya'da, tarihi Ulu Cami'nin görünürlüğünü artırmak amacıyla iş merkezi yıkılmıştı. Ancak yıkımın ardından boşalan alanda herhangi bir düzenleme yapılmaması durumunda ne olacağı merak ediliyor.

Kütahya Ulu Cami Çevresi- Geleceği Ne Olaca
service

Kütahya’da, tarihi Ulu Cami’nin görünürlüğünü artırmak amacıyla iş merkezi yıkılmıştı. Ancak yıkımın ardından boşalan alanda herhangi bir düzenleme yapılmaması durumunda ne olacağı merak ediliyor.

Kütahya Belediyesi, eski Başkan Alim Işık döneminde Ramazan ayında aceleyle yıkılan ve o zaman birçok esnafın mağduriyet yaşadığı Ulu Cami İş Merkezi’nin bulunduğu bölgeyi otopark alanına dönüştürdü.

Bu durum, bölgedeki esnaf ve vatandaşlar arasında tepkilere neden olmuş durumda.

Ekspres Haber olarak, vatandaşların tepkilerini ve taleplerini araştırdık.

Bölgede çay ocağı işleten bir esnaf, işletmesinin önünün açılmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

İş merkezinden geriye kalan moloz yığınının bir an önce kaldırılmasını talep eden esnaf şunları kaydetti:

Buraya yeşillik veya otopark yapılabilir. Bu yığının bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Burada yaşlı bir adam düştü, burnunu kırdı. Ambulansla hastaneye kaldırdık. Sonra birisi daha düştü. Üç gün üst üste insanlar düştü, her seferinde ciddi yaralanmalar oldu. En sonunda amcam düştü, kolunu kırdı. Yani bu malzemenin bir an önce kaldırılması gerekiyor. Kim yapacaksa lütfen bu işi bir an önce halletsin.

Kütahya da Ulu Cami çevresinin akıbeti ne olacak

‘PARK’ OLSUN DİYEN DE VAR, ‘OTOPARK’ OLARAK KULLANILSIN DİYEN DE

Ulu Cami dolayısıyla turistlerin yoğun ilgi gösterdiği alanda görüntü kirliliği olduğunu belirten vatandaşlar, bu alanın yeşillikler içinde bir park haline getirilmesi gerektiği konusunda hemfikir oldu.

Konuyla ilgili sorumluların harekete geçmesini isteyen başka bir vatandaş, farklı şehirlerden Kütahya’ya gelen turist gruplarını taşıyan otobüsler için bir otopark yapılması talebini iletti.

Moloz yığınının görüntü kirliliğine neden olduğunu belirten bir vatandaş ise, şehir içi trafiği rahatlatacak bir otoparkın olmasını istedi.

Kütahya da Ulu Cami çevresinin akıbeti ne olacak

Kütahya da Ulu Cami çevresinin akıbeti ne olacak

Kütahya da Ulu Cami çevresinin akıbeti ne olacak

Kütahya’da Ulu Cami çevresinin akıbeti ne olacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!