Erkan Güral: “KDV indirimi KOBİ’lere can suyu olacak”

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, gıda ürünlerinde katma değer vergisi (KDV) oranının yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesinin, KOBİ'lerin satışını artıracak olmasının yanı sıra vatandaşa da olumlu yansıyacağını bildirdi.

0
136

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan söz konusu indirimi değerlendirdi.

Gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesinin, KOBİ’ler başta olmak üzere, birçok büyüklükteki işletmenin satışlarına ve iş hacimlerine olumlu katkıda bulunacağını belirten Güral, şunları kaydetti:

“Gıda başta olmak üzere türevleriyle birçok işletmeye olumlu yansımaları olan yüzde 1 KDV kararının çok yerinde ve doğru bir karar olduğunu belirtmek isteriz. Sadece işletmelere katkı olarak yansıyacağına değil, vatandaşların alım gücünü artıracağı için kısa vadede enflasyonu da stabil hale getireceğine inanıyoruz. KDV indirimi piyasayı canlandıracaktır. Yüzde 1 KDV, Türk ekonomisine ve KOBİ’lere deyim yerindeyse ‘can suyu’ olacak.”

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here