Kütahya belediye başkanı Alim Işık’tan personel maaşlarına arttı

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, belediye personelinin maaşlarında artış yapıldığını duyurdu.

featured
service

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, belediye personelinin maaşlarında artış yapıldığını duyurdu. Işık, “Belediyemizde görev yapan personelin en düşük maaşı 30 bin liraya çıkarıldı.” açıklamasında bulundu.

MHP’den tekrar aday gösterilen Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala belediye personelinin maaşlarında iyileştirme yapıldığını duyurdu. Belediye hizmet binasında düzenlenen bir toplantıda konuşan Işık, ilkokul mezunu şirket işçisinin kıdem yılına göre almakta olduğu aylık iki buçuk ikramiyeyi aylık beşe, 680 lira olan yevmiyeyi 765 liraya, ve aylık 346 lira olan yakacak yardımını 3 bin 100 liraya çıkardıklarını açıkladı.

Market kartı limitini aylık 3 bin 500 liraya yükselttiklerini belirten Işık, “Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerle en düşük aylık ücretimizi 23 bin 500 liraya çıkarmıştık. Şubat ayı itibarıyla ise bu rakamı 30 bin 29 liraya yükselttik. Yani her bir personelimizi eşit şekilde düşündük ve 7 bin liranın üzerinde bir iyileştirme yaparak, bu şehre daha iyi hizmet etmelerini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

HAFTA TATİLLERİ İKİ GÜNE ÇIKARILDI”

Belediye çalışanlarının hafta tatilleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Işık, şunları dile getirdi:

“Şimdiye kadar cumartesi günleri de dahil olmak üzere haftada 45 saatlik çalışma süresini koruyarak, Cumartesi mesaisini vardiya dışında ve hizmet binası dışında çalışan personelimiz için kaldırdık.

Hafta içinde günlük çalışma saatlerini bir saat uzatarak çıkış saatini 18.30’a kadar ayarladık. Böylece cumartesi günleri de zorunlu asgari nöbetçi personeli istihdam ederek çalışanlarımızın aileleriyle daha fazla vakit geçirebilmelerini sağlamayı amaçladık.”

Kütahya belediye başkanı Alim Işık’tan personel maaşlarına arttı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!