Kütahya ve Bosna Hersek arasındaki kardeşlik ilişkisi güçleniyor

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Zivinice Belediye Başkanı Began Muhic'i makamında ağırladı. Kütahya, Bosna Hersek'in Zivinice şehri ile kardeş şehir oldu.

Kütahya ve Bosna Hersek arasındaki kardeşlik ilişkisi güçleniyor
Kütahya Belediyesi ile Bosna Hersek’in Zivinice Belediyesi arasında "kardeş şehir" protokolü imzalandı. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık (sağda) ile Zivinice Belediye Başkanı Began Muhic (solda) hazırlanan protokolü imzaladı. ( Kütahya Belediyesi - Anadolu Ajansı )
service

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Zivinice Belediye Başkanı Began Muhic’i makamında ağırladı.

Kütahya, Bosna Hersek’in Zivinice şehri ile kardeş şehir oldu.

Ziyaret sırasında iki şehir arasında kardeş şehir protokolü imzalandı, bu protokol iki belediye başkanı tarafından resmiyet kazandırıldı.

Başkan Işık, Zivinice heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediyeler arasında kardeşlik ilişkisinin birçok avantaj sağladığını vurguladı.

Kütahya ve Bosna Hersek arasındaki kardeşlik ilişkisi güçleniyor
Kütahya Belediyesi ile Bosna Hersek’in Zivinice Belediyesi arasında “kardeş şehir” protokolü imzalandı. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık (sağda) ile Zivinice Belediye Başkanı Began Muhic (solda) hazırlanan protokolü imzaladı. ( Kütahya Belediyesi – Anadolu Ajansı )

“İKİ BELEDİYE ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİMİZ ARTACAK”

Işık, “İki belediyemizin kardeş olması ve kardeş olduktan sonra da iki belediyenin sakinleri arasında başta kültürel, sosyal, spor, ekonomik, ticari ve siyasi iş birliğimizin artması konusunda ortak çalışmamız olacak. İleride Avrupa Birliği fonları başta olmak üzere birçok uluslararası fondan yararlanmak üzere ortak projeler yapıp iki şehrin insanlarını birbirine kaynaştıracağız.” dedi.

“İKİ AYRI ÜLKE DEĞİL, TEK MİLLETİZ”

Türkiye ile ortak tarihi ve kültürel geçmişlerinin olduğunu belirten Zivinice Belediye Başkanı Began Muhic, hiçbir zaman iki ülkeyi ayrı olarak değerlendirmediklerini, bir millet olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

Kütahya ve Bosna Hersek arasındaki kardeşlik ilişkisi güçleniyor
Kütahya Belediyesi ile Bosna Hersek’in Zivinice Belediyesi arasında “kardeş şehir” protokolü imzalandı. İmza törenine Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ile Zivinice Belediye Başkanı Began Muhic heyetleri ile katıldı. ( Kütahya Belediyesi – Anadolu Ajansı )
Kütahya ve Bosna Hersek arasındaki kardeşlik ilişkisi güçleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!