Kütahya’da 50 Bin Üniversite Öğrencisine Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

Kütahya'da gerçekleştirilen bağımlılıkla mücadele eğitim programı kapsamında, yaklaşık 50 bin üniversite öğrencisine eş zamanlı çevrim içi eğitim verildi.

Kütahya'da 50 Bin Üniversite Öğrencisine Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi
service

Kütahya’da gerçekleştirilen bağımlılıkla mücadele eğitim programı kapsamında, yaklaşık 50 bin üniversite öğrencisine eş zamanlı çevrim içi eğitim verildi. Bu program, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile Yeşilay Kütahya Şubesi işbirliğiyle hayata geçirildi ve tüm fakülte ve meslek yüksekokullarındaki amfilerde çevrim içi olarak yayınlandı.

Eğitim programı, bağımlılık konusunda uzman formatörler ve Yeşilay gönüllüleri tarafından gerçekleştirildi. Program kapsamında öğrencilere, bağımlılığın zararları ve bağımlılıktan korunma yöntemleri hakkında bilgi verildi. Bağımlılıkla mücadelede farkındalık yaratmayı amaçlayan eğitim, genç nüfusa yönelik bu önemli konuda bilinçlenmeyi hedefliyor.

Yeşilay, gençler arasında sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek ve bağımlılıkla mücadele etmek amacıyla bir dizi eğitim ve farkındalık programı düzenlemekte ve üniversitelerle işbirliği yapmaktadır. Bu tür eğitim programları, gençlerin bilinçlenmesine katkı sağlayarak toplumda sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesine destek olmayı amaçlamaktadır.

“GENÇLERİMİZDE BİR FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, üniversite öğrencilerinin faydasına yönelik düzenlenen çeşitli etkinliklere vurgu yaparak, bugüne kadar birçok sivil toplum örgütü ile işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Bağımlılıkla mücadele konusundaki önemine dikkat çeken Kızıltoprak, şu sözleri dile getirdi: “Bağımlılıkla mücadele etmek adına başlattığımız etkinliklerle gençlerimizi bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Onlara, hayatları boyunca karşılaşabilecekleri her türlü bağımlılıkla etkili bir şekilde mücadele etmeyi öğretmek istiyoruz. Hem kendi yaşamlarını bağımlılıklardan uzak tutmalarını hem de bağımlılıklarla mücadele konusunda etkili bir refleks geliştirmelerini hedefliyoruz. Madde, tütün, teknolojik bağımlılık, sosyal medya kullanımı ve tüketim alışkanlıkları gibi konularda gençlerimizin ve toplumumuzun zarar görmesini önlemeyi amaçlıyoruz.”

Rektör Kızıltoprak’ın ifadelerine göre, bu etkinlikler gençlerin bilinçlenmesine katkı sağlayarak sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

“OLUMLU SONUÇLAR ELDE EDECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal da yaklaşık bir saat süren eğitime öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini, bu program sayesinde bağımlılığa karşı olumlu sonuçlar elde edeceklerine inandıklarını dile getirdi.

Kütahya’da 50 Bin Üniversite Öğrencisine Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!