Kütahya’da öğretmenlere yönelik müze eğitimi atölyesi

Kütahya'da öğretmenlere yönelik Müze Eğitimi Atölyesi düzenlendi. Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) gerçekleşen atölye çalışması iki gün boyunca devam etti.

Kütahya'da öğretmenlere yönelik müze eğitimi atölyesi
service

Kütahya’da öğretmenlere yönelik Müze Eğitimi Atölyesi düzenlendi. Dumlupınar Üniversitesi’nde (DPÜ) gerçekleşen atölye çalışması iki gün boyunca devam etti.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ev sahipliğinde Kütahya’da öğretmenlere yönelik Müze Eğitimi Çalıştayı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik, iki gün boyunca devam etti. Çalıştayın ilk gününde, 30 öğretmene Kütahya’nın Tarihi Değerleri ve Müzeler, Müze Kavramı, Türleri ve İşlevleri, Müze Eğitimi Nedir ve Müze Protokolü Nasıl Yapılır gibi konularda eğitimler verildi.

Kütahya'da öğretmenlere yönelik müze eğitimi atölyesi

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, Özel Ahmet Yakupoğlu Müzesi Müdürü olan akademisyen Dr. Öğr. Üyesi Fatma Çağım Özcan ve Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyeni Öğr. Gör. İlhami Diksoy’un eğitmen olarak yer aldığı iki günlük etkinliğin Evliya Çelebi Yerleşkesindeki Dumlupınar Üniversitesi Müzesi’nde gerçekleştirilen son gününde ise öğretmenlerle atölye çalışması ve değerlendirme yapıldı.

Kütahya’da öğretmenlere yönelik müze eğitimi atölyesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!