Geleceğin istihbaratçıları yetiştirilecek

MİT Başkanı İbrahim Kalın, geleceğin istihbaratçılarını yetiştireceklerini söyledi. MİT Akademisinin kurulduğunu açıklayan Kalın, akademiye başvuru şartlarını anlattı.

Geleceğin istihbaratçıları yetiştirilecek
service

MİT Başkanı İbrahim Kalın, geleceğin istihbaratçılarını yetiştireceklerini belirterek MİT Akademisi’nin kurulduğunu açıkladı. Kalın, akademiye başvuru şartları hakkında bilgi verdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) 97. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Ankara’da bir tören düzenlendi.

Törende konuşan MİT Başkanı İbrahim Kalın, önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin istihbarat teorisi ve metodolojisi üzerine söz sahibi bir ülke olabilmesi amacıyla yeni bir oluşuma gittiklerini belirten Kalın, “Milli İstihbarat Akademisi’nin kuruluşunu gerçekleştirdiğimizi ilan etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza tekrar hususi teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletmek istiyorum.” dedi.

Geleceğin istihbaratçıları yetiştirilecek

İSTİHBARATIN BİLİM OLMASI HEDEFLENİYOR

9 Şubat 2023 tarihinde kuruluşu gerçekleşen Milli İstihbarat Akademisi; istihbarat, güvenlik ve strateji alanlarını kapsıyor.

MİT Akademisi, lisansüstü eğitim ve bilimsel araştırma faaliyetleriyle Türkiye’de istihbarat alanının bir bilim dalı olarak geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Öte yandan Türkiye’nin istihbarat ve güvenlik alanındaki iddiasını da güçlendirmeyi hedefliyor.

Geleceğin istihbaratçıları yetiştirilecek

AKADEMİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELER?

Akademi bünyesindeki enstitülerde açılacak yüksek lisans ve doktora programlarına, üniversitelerin en az dört yıllık örgün eğitim veren ilgili lisans programlarından mezun olan ve Akademi şartlarını karşılayan herkes başvurabilecek.

Bu programlarda eğitim gören öğrenciler; istihbarat, güvenlik, strateji, bölge çalışmaları, siber güvenlik, uydu-uzay sistemleri, yapay zeka ile veri analitiği ve benzeri alanlarda çalışmalarını yürütebilecek.

Geleceğin istihbaratçıları yetiştirilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!