Kütahya’da orman yangınları için teyakkuza geçildi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü özellikle hava sıcaklıklarının arttığı ve yoğun rüzgârların yaşandığı son günlerde, orman yangınlarına karşı teyakkuza geçti.

0
781

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü sınırları dahilinde Simav’da bir sunta fabrikasında çıkan yangına 1 arazöz, 1 su ikmal aracı ile destek verildi. Gediz Akdağ Orman İşletme Şefliği sınırlarında çıkan yangında da 4 ilk müdahale aracı, 7 arazöz, 2 su ikmal aracı ile müdahale edildi ve 2 itfaiye aracının da takviyesi ile yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Yangında 3 hektar ziraat alanı ve 1 hektar orman alanı yandı.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü sınırlarında bulunan Pelitören Köyünde çıkan ve Simav Kızılcık Köyü sınırlarını tehdit eden orman yangınına da; Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 1 Orman İşletme Müdürü, 4 Orman İşletme Şefi, 41 Yangın İşçisi, 12 Arazöz ve İlk Müdahale Aracı ile 1 İş Makinesi ile destek verildi. Yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Aşırı rüzgârlı geçen hafta sonunda çıkan orman yangınlarının ciddi tahribatlar olmadan kontrol altına alındığını belirten Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri; rüzgârlı havalarda vatandaşların daha dikkatli olmalarını ve en ufak bir duman görülmesi halinde 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesini istediler.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here