Trenlerin elektronik düzeneğini çalan 3 kişi tutuklanarak ceza evine konuldu

Kütahya’da yaşanan ilginç hırsızlık olayını aydınlatan Jandarma ekipleri, raylı sistemler teknolojisi tren koruma ve kontrol sistemlerini çalan 3 kişiyi yakaladı.

0
1566

Kütahya il merkezi ve Tavşanlı ilçesi sınırları içerisinden geçmekte olan TCDD’ye ait tren yolu hattı boyunca belirli mesafelerde bulunan Empadans Bond cihazları çalındı. TCDD yetkilileri durumu jandarmaya ihbar etti.

İhbar sonrası harekete geçen Kütahya İl Jandarma Komutanlığınca JASAT (Jandarma Dedektifleri) ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı personelinden oluşan özel ekip kuruldu.

Oluşturulan özel ekip tarafından yapılan olay yeri incelemeleri, istihbari çalışmalar ve olay yeri çevresinde bulunan güvenlik kameraları ve anayol üzerinde bulunan Plaka Tanıma Sistemi kayıtları incelendiğinde, olay yerine giden araç ile olay günü ve saati ile bağlantılı olabileceği değerlendirilen 27 plakalı, krem renkli Fiat/Tofaş Şahin marka aracın olduğu tespit edildi.

Bu araç üzerinde yapılan araştırma ve çalışmalar sonucu olayın faillerinin F.K. (37), M.Ç. (24) ve F.K (21) isimli şahıslar olduğu ve çalınan malzemeleri Kütahya merkezde faaliyet gösteren bir hurdacıya sattıkları tespit edildi.

Şüpheliler, evlerinde yapılan arama sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemleri biten zanlılar daha sonra adli işlemler için Tavşanlı Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Adli makamlarca şüpheliler F.K., M.Ç. ve F.K. tutuklu yargılanmak üzere Tavşanlı Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna  konuldu.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here