Kütahya’da sürüler halinde gezen sokak köpeklerine çare bulunmuyor

featured
service

Kütahya merkezde başıboş gezen sokak köpekleri, okula giden öğrencilere korku dolu anlar yaşatıyor.

Öğrenci velileri, okul çevresinde ve özellikle okul giriş kapısı etrafında başıboş gezen köpeklerin öğrencilere saldırması ihtimalinden endişe ediyor.

“ÇOCUKLARIMIZI OLULA ZOR GÖNDERİYORUZ”

Köpeklerin sürü şekilde okul çevresinde gezdiğini ve köpeklerin çocuklara ya da yoldan geçen insanlara saldırmaları ihtimalini endişe ettiklerini dile getiren veliler, “Okul etrafında sürü halinde gezen köpeklerin her an çocuklarımıza saldırmalarından endişe ediyoruz. Okul etrafında biriken ya da sürüler halinde gezen köpekler yüzünden evlatlarımız korkar durama geldi. Köpekler okul önünde sürüler halinde dolaşıyor. Hayvanları koruyalım ama çocuklarımızı da koruyalım. Yetkililerden isteğimiz köpekleri toplayıp hayvan barınağına götürmeleridir” diye konuştular.

“KÖPEK KORKUSU İLE YAŞIYORLAR”

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı veliler “Okul çevresinde başıboş köpek olmaması lazım. Fakat köpekler okul çevresini sarmış durumda. İnsan ister istemez soruyor. Bir çocuğumuzun başına kötü bir olay geldikten sonra mı tedbir alınacak? Sağlıklı bir görüntü değil. Yetkililerin başıboş köpeklerin toplanmasına daha çok özen gösterip ve konuyu çözüme kavuşturması gerekiyor” dediler.

Kütahya Ajansı Haber Merkezine de başıboş köpek grupları nedeniyle velilerden devamlı şikâyetler gelmeye devam ediyor.

Kütahya’da sürüler halinde gezen sokak köpeklerine çare bulunmuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!