Kütahya’da yaşandığı iddia edilen ayı saldırısının yeri belli oldu

Kütahya’da yaşandığı iddia edilen ayı saldırısı olayının Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde meydana geldiği öğrenildi.

featured
service

Kütahya’da yaşandığı iddia edilen ayı saldırısı olayının Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde meydana geldiği öğrenildi.

Sosyal medya ve Whatsapp gruplarında ayı saldırısıyla ilgili dolaşan fotoğraf ve videonun Kütahya ile alakası olmadığı anlaşıldı.

Kimi sosyal medya kullanıcıları ayı saldırısı olayının Ayvalık ve Köprücek köyü arasındaki ormanlık alanda yaşandığını, kimileri de Domaniç ile İnegöl arasında yaşandığını iddia etmişti.

İddialar üzerine çalışma başlatan Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri ile jandarma ekipleri, Kütahya’da ayı saldırısının yaşanmadığını belirledi.

AYI SALDIRISI GÜMÜŞHANE’DE YAŞANMIŞ

Haber merkezimizin yaptığı araştırma sonucunda, Kütahya’da yaşandığı öne sürülen olayın Gümüşhane’de meydana geldiği belirledi.

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde ormanlık alanda 12 Kasım’da meydana gelen olayda, domuz avı sırasında ayının saldırısına uğrayan avcının yüzü parçalandı.

Arkadaşlarıyla birlikte yaban domuzu avına giden 44 yaşındaki Ali Demirsoy (44), Dayısı köyü yakınlarındaki ormanlık alanda bir ayının saldırısına uğradı.

Kelkit Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Demirsoy, ambulans helikopterle getirildiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Öte yandan, gruplarda paylaşılan ayıya çarpan otomobil fotoğraflarının da bu olay ile alakası olmadığı anlaşıldı.

 

Kütahya’da yaşandığı iddia edilen ayı saldırısının yeri belli oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!