Kütahya’daki kazada hayatını kaybeden DPÜ görevlisi Fatih Yiğit toprağa verildi

Kütahya’da dün otomobilin tıra çarpması sonucu hayatını kaybeden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’ın makam aracının sürücüsü Fatih Yiğit, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

0
2116

42 yaşında evli ve iki çocuk babası olan Fatih Yiğit için öğle namazına müteakip Dumlupınar Üniversitesi yerleşkesi içinde bulunan Vakıf Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Fatih Yiğit’in cenaze törenine Kütahya Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kazım Uysal, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Fatih Yiğit’in yakınları ve mesai arkadaşları ve vatandaş topluluğu katıldı.

Cenaze töreninde bir konuşma yapan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “Ramazanda, iftara yakın, oruçlu görevi başında şehit oldu Fatih kardeşim. Kendisini 2 yıldır tanıyorum. Kendisini mertliği ve göreve dikkatiyle, çalışma azmi, samimiyetiyle tanıdın en iyi insanlardan birisi. Allah rahmet eylesin, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Rektör Kazım Uysal, konuşma sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Fatih Yiğit’in cenaze namazını Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş kıldırdı.

Helâllik alınmasının ardından bir süre eller üzerinde taşınan Fatih Yiğit’in naaşı, daha sonra cenaze aracına konuldu. Yiğit, Evliya Çelebi Mezarlığında toprağa verildi.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here