Yeni kampüste akademik yıl açılışı yapıldı

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Germiyan Kampüsünde yeni akademik yıl açılış programı yapıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programda; Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Kütahya MYO’nun akademik açılışlarıyla birlikte KSBÜ’nün yeni kampüsünde dersler başlamış oldu.

Programa KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Genel Sekreter Kutlu Önal ile akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Akademik yıl açılış programında MYO ve enstitü müdürü ile fakülte dekanları konuşma yaptı.

Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Unutkan ve Doç. Dr. Fatma Başar yeni kampüste olmanın mutluluğunu paylaşarak yeni akademik yıl için başarılar dilediler.

SBF Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ise, “Bugün sadece yeni başlayan öğrencilerimizle tanışmıyoruz. Aynı zamanda eski yeni tüm öğrencilerimizle birlikte yeni kampüsümüzle tanışıyoruz. Bu yaz tüm Rektörlük, tüm akademik ve idari personelimiz tüm gücünü bu yeni kampüsü size hazırlayabilmek için harcadı. Umarım bu yeni ortam sadece sizi memnun etmekle kalmaz, ayni zamanda hepimize ilham da verir. Bugün üniversitemize ilk kez adım atan öğrencilerimiz için yeni bir dünya açılıyor. Tüm akademik kadromuzla size rehberlik etmek üzere hazırız. Bu yılları mümkün olduğunca çok bilgi edinmek için kullanmanızı rica ediyorum. Bu, bir insan olarak gelişmenize ve bunu gerçek dünyada yapmak için ihtiyaç duyduğunuz güveni kazanmanıza yardımcı olacaktır.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptığı konuşmada, “Yeni kampüsümüze hoş geldiniz. Bugün iki heyecan birden yaşıyoruz. Artık yeni kampüsümüze başladık. Bugün size bu koşulları oluşturma adına çok ciddi mesai harcadık. Henüz başlangıcındayız. Biz öğrenci odaklı bir üniversiteyiz. Burada yeni yaşama başlıyorsunuz. Üniversite yaşamının güzellikler, mutluluklar getirmesini diliyorum.” dedi.

Prof. Dr. Kavuncu ayrıca Germiyan Kampüsündeki eğitim birimleri hakkında bilgi vererek öğrencilerle sohbet etti.

Daha önce pandemi dolayısıyla törenlerin ertelenmesiyle 2019-2020 SBF birincisi Melike Tuncay’ın ismi kütüğe çakıldı.

Yeni kampüste akademik yıl açılışı yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!