Faizsiz 100 bin TL hesaplara geçecek: e-Devlet üzerinden başvuru yapılacak

featured
service

Faizsiz kredi fırsatı sunuldu. e-Devlet üzerinden başvuru yaparak faizsiz 100 bin TL para hesaplara geçecek. Bu kapsamda, 100 bin TL çeken 100 bin TL geri ödeyecek. Herhangi bir komisyon ödemesi ya da faiz söz konusu olmayacak. KOSGEB, koronavirüs pandemisi döneminde zarar göre işletmelerin istihdamını artırmak için 100 bin TL faizsiz kredi desteği veriyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından istihdamı artırmak ve işletmelerin istihdamını korumak adına 100 bin TL faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

KOSGEB olarak pandemiden zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak, gördükleri yan etkileri azaltmak ve istihdam sayısını arttırmak amacıyla yeni bir destek programı açıklandığını belirten yetkililer, “Bu kapsamda mikro işletmelere alacakları kişi başına 100 bin TL destek verilecek. Mikro işletmeler iki kişiye kadar eleman alabiliyorlar. Küçük işletmelerde alacakları kişi başına 100 bin TL destek alabilirken beş kişiye kadar iş imkânı verebiliyorlar” dedi.

Projeye son başvuru tarihi 31 Mart 2022. Projede il bazında kota bulunmuyor. Türkiye genelinde başvuru alınıyor, istenilen kotaya ulaştığında, sonradan başvuranların yararlanamama gibi bir durumu söz konusu olabiliyor. Bu durumla karşılaşmamak için başvuruların son güne bırakılmaması öneriliyor.

FAİZSİZ KREDİYE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Genç, yeni mezun ve kadın istihdamını önceliklendiren 3’üncü fazda, belirlenen sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler, 1981 ve sonrası doğumlu, daha önce hiç çalışmamış veya son 3 yılda 6 aydan fazla çalışmamış olan yeni personeli istihdam edebilecek. Destekten, üniversite mezununun yanı sıra mesleki ve teknik lise mezunu olan kişileri istihdam eden işletmeler yararlanabilecek.

ÖDEME ŞARTLARI NELER?

İşletmelerden, kriterlere uygun yeni bir personeli 12 ay boyunca istihdam etmeleri istenecek. Desteği kullanmak isteyen işletmelerde aranacak bir diğer önemli kriter de son 12 aydaki ortalama istihdamını koruması olacak.

Faizsiz 100 bin TL hesaplara geçecek: e-Devlet üzerinden başvuru yapılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!