Kütahya’da kiralık ev fiyatları ne oldu?

Bir süredir artış gösteren ev kiralama bedelleri, konut stokunun tükenmesi nedenleriyle hızla artış gösteriyor. Kütahya’daki kiralık ev fiyatlarını sizin için araştırdık.

0
1448

Son dönemde daire kira bedellerinde yaşanan artışlar, üniversite öğrencilerinin okula dönmesiyle krize dönüştü. Yaz başından itibaren Türkiye genelinde kiralık daire bulmak zorlaşırken bazı şehirlerde kiralar geçen yıla göre yüzde 50’ye varan oranlarda arttı.

Yeni eğitim yılında yüz yüze eğitime karar verilmesiyle üniversite öğrencilerinin yeniden ev aramaya başlaması, kiralık dairelere yapılan zamları daha da artırdı. Bazı illerde, eve ve semte göre kira artış oranları yüzde 100’ü buldu.

Kütahya’da en ucuz daire fiyatı, Hamidiye Mahallesinde 1+1 bir ev için 475 lira oldu. Servi Mahallesinde 3+1 120 metre kare eşyalı bir ev ise 3 bin 500 liradan kiraya konuldu. Akkent (TOKİ) mahallesinde 135 metre kare 3+1 yeni bir evin kirası da 3 bin 500 lira olarak belirleniyor.

Vatandaşlar kira fiyatlarının aşırı yüksek olduğunu, buna bir çare bulunmasının gerektiğini söylerken, ev sahipleri ise durumdan memnun görünüyor.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here