Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile KSBÜ rektörlüğüne atama oldu

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Prof. Dr. Ahmet Tekin atandı.

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Prof. Dr. Ahmet Tekin atandı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun yerine Prof. Dr. Ahmet Tekin atandı.

‘GÖREVİMİ TAMAMLAMIŞ BULUNMAKTAYIM’

Atama kararının ardından Prof. Dr. Vural Kavuncu, sosyal medya hesabından “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlük görevimi tamamlamış bulunmaktayım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Üniversitemize, ülkemize hizmet etme fırsatı verdiği için şükranlarımı sunarım. Akademik ve idari tüm mesai arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim.” açıklamasında bulundu.

PROF. DR. AHMET TEKİN KİMDİR?

1972 Karaman doğumlu olan Tekin, ilk, orta ve lise eğitimini Karaman’da tamamlayarak 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
1996 – 1997 yılları arasında Karaman Adliye-Cezaevi Kurum Hekimliği yaptı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Genel Cerrahi Uzmanı oldu ve bir yıl süre ile özel bir hastanede uzman hekim olarak çalıştı. 2005 – 2006 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Uzman Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2006 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak ataması yapıldıktan sonra 2006 – 2007 yıllarında Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezinde solid organ (Karaciğer, Böbrek ve Pankreas) nakli konusunda eğitim aldı. 2010 yılında Doçent unvanı alan TEKİN, 2012 – 2015 yılları arasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü ve 2015 yılında da aynı kurumda Başhekimlik görevine atandı. Bu görevinin yanı sıra eş zamanlı olarak Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü de yürütmüştür. 22.10.2018 tarihi itibarı ile atandığı Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine devam etmektedir. Birçoğu uluslararası dergilerde olmak üzere 100’ün üzerinde yayımlanmış makalesi ve araştırma yazısı bulunan Tekin, evli ve üç çocuk babasıdır.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
4
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile KSBÜ rektörlüğüne atama oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!