AK parti adayı Saraçoğlu, CHP’ye DEM parti işbirliğini sordu

AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Kamil Saraçoğlu, son açıklamalarında önemli konulara değindi.

AK parti adayı Saraçoğlu, CHP'ye DEM parti işbirliğini sordu
service

AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Kamil Saraçoğlu, son açıklamalarında önemli konulara değindi.

CHP Kütahya belediye başkan adayı Eyüp Kahveci’ye DEM Parti ile ilgili sorular yöneltti. Saraçoğlu, son günlerde tartışılan CHP-DEM Parti işbirliğinin Kütahya’da uygulanıp uygulanmayacağını sordu.

Saraçoğlu, DEM Parti’nin PKK’nın uzantısı olduğunu belirtti ve CHP Afyon adayının ve Genel Başkanı Özgür Özel’in bu konudaki tezat açıklamalarına değindi. Bu açıklamalarıyla, Saraçoğlu, partisini göz ardı ederek kendi önemini vurgulamış oldu.

Kütahya halkının DEM Parti-CHP Kütahya işbirliğinin şehirde olup olmayacağını soran Saraçoğlu, söyle konuştu;

“Ben buradan onlar adına soruyorum. Afyon adayı gibi kapıdan içeri giremez mi diyorsunuz? Genel Başkanız gibi mi düşünüyorsunuz? Bunun Kütahya kamuoyunda paylaşılmasını, fikrinizin ortaya çıkmasını istiyoruz. Çünkü siz Kütahya Belediyesi’ne adaysınız. Seçildiğinizde hangi yolu takip edeceğinizi tüm kamuoyunun bilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

BU KONU SİYASET ÜSTÜ BİR MESELE

Bu konunun siyaset üstü bir mesele olduğunu vurgulayan Saraçoğlu, Eyüp Kahveci’nin oy kullanırken CHP logosunu kapatması yönündeki açıklamasını anımsattı.

KENDİ PARTİSİNDEN UTANIYOR MU? YOKSA BENİMSEYEMEDİ Mİ?

Kendi partisinin vatandaşlarca çok benimsenmediğini fark ettiğini anlatan Saraçoğlu, “Diyor ki bana oy verin ama benim partimin amblemini sol elinizle kapatın sağ elinizle oyu basın. Gerçekten çok ilginç.” ifadelerini kullandı.

AK parti adayı Saraçoğlu, CHP’ye DEM parti işbirliğini sordu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!