Eşinin verdiği böbrekle yeniden hayata tutundu

Eşinin verdiği böbrekle yeniden hayata tutunan maria
service

Ağrı’dan Kütahya’ya Gelin Gelen Maria Kocabay, Eşinin Verdiği Böbrekle Yeniden Sağlığına Kavuştu.

Maria-Yılmaz Kocabay çifti, 2006 yılında Kütahya’da dünya evine girdi. Ancak, çiftin hayatı 2 yıl sonra Maria’ya böbrek yetmezliği teşhisi konulmasıyla tamamen değişti.

Ailesini ziyaret etmek için Ağrı’ya gittiği sırada rahatsızlanan Maria, tıbbi tedavilere rağmen iyileşmeyince eşini yanına çağırdı. Akşam yemeği sırasında fenalaşan Maria, gözlerini Bitlis’teki hastanede açtı. Bitlis’ten Van’a sevk edilen Maria’ya böbrek yetmezliği teşhisi konuldu.

Maria’nın diyaliz tedavisi 7 yıl sürdü, ancak bir mucize gerçekleşti. Eşi böbreğini bağışladı ve böylece Maria hayata yeniden dönebildi. Şimdi çift, üçüncü çocuklarını dünyaya getirmeye hazırlanıyor.

Maria’nın yaşadığı bu hikaye, organ bağışının önemini vurguluyor ve insanlara organ bağışı konusunda bilinçlenmeleri için çağrıda bulunuyor.

Diyaliz tedavi sürecini ve sonrası Ekspres Haber’e anlatan Maria, “Allah eşimden bir değil bin kez razı olsun. Onun sayesinde tekrar hayata tutundum. Önümüzdeki aylarda üçüncü çocuğumuzu da kucağımıza alacağız inşallah.”dedi

“YEDİĞİM İÇTİĞİM HER ŞEY ÖLÇÜLÜYDÜ”

Diyaliz tedavisine başladığı andan itibaren hayatının tamamen değiştiğini aktaran Maria, çorbayı, çayı, yemeği ölçüyle yediğini, fazla yediğinde ise vücudundan geri çekildiğini kaydetti.

Haftada üç gün diyalize girdiğini ifade eden Maria, “Diyalizden sonra ben bitik bir halde oluyordum. Ancak bir gün sonra ancak kendime gelebiliyordum. Artık en son eşim dayanamadı ve böbreğini bana vermeye karar verdi. Tetkikler yapıldı ve sonuç beklemeye başladık.” diye konuştu.

2014 yılında sonuçların olumlu çıkmasının ardından İzmir’e giderek böbrek naklinin gerçekleştiğini bildiren Maria, nakil sonrası hayatın tadını yeniden almaya başladığını vurguladı.

 Eşinin verdiği böbrekle yeniden hayata tutunan maria

HERKESİ ORGAN BAĞIŞÇISI OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Ameliyatın ardından belli bir süre eşinin kendisine baktığını dile getiren Maria, şöyle devam etti:

Maria’nın sevinci ve hayata dönüşü, organ bağışının değerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Şu an iki kızımız var ve Allah bize üçüncü kez anne-baba olma şansı verdi. Eşimin böbreği sayesinde hayata yeniden kavuştum. Bu deneyimimden yola çıkarak, herkesi organ bağışı yapmaya teşvik etmek istiyorum. Lütfen, organ bağışçısı olun ve başkalarına da umut ışığı olun.

 Eşinin verdiği böbrekle yeniden hayata tutunan maria

Eşinin verdiği böbrekle yeniden hayata tutundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!