Kütahya Şehir Hastanesi Ulaşım Çözümleri Hız Kazanıyor

Kütahya Şehir Hastanesi'nin açılmasından önceki günlerde, ulaşım konusundaki önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Kütahya Şehir Hastanesi Ulaşım Çözümleri Hız Kazanıyor
service

Kütahya Şehir Hastanesi’nin açılmasından önceki günlerde, ulaşım konusundaki önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Vali Musa Işın, hastaneyi çevre yoluna bağlayacak kavşakta yapılacak olan ihale sürecinin 15 gün içinde başlayacağını açıkladı.

Kütahya Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesi için uzun bir süredir süren çalışmaların devam ettiği belirtilirken, hastaneye ulaşımın da şehir gündemini meşgul ettiği ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak Vali Musa Işın başkanlığında bir Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, hastanenin çevre yoluna bağlantısını sağlayacak kavşak için ihale sürecinin 15 gün içinde başlayacağı bilgisi paylaşıldı. Hastane açıldığında, bu ulaşım düzenlemesiyle birlikte şehirdeki ulaşım sorunlarının büyük ölçüde çözüme kavuşması bekleniyor.

 “İHALE SÜRECİ ÇALIŞMALARIN ARDINDAN BAŞLAYACAK”

Şehir Hastanesi otopark ve kavşak çalışmalarına dair açıklamalarda bulunan Vali Musa Işın, çevre yoluna bağlantısı için hazırlanan proje ile ilgili olarak Kütahya Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün 15 gün içerisinde çalışmalarını tamamlayarak ihale sürecini başlatacağını belirtti.

“2 BİN ARAÇLIK MODERN BİR OTOPARK ÖNGÖRÜYORUZ”

Hastane bölgesinde bulunan 60 dönüm hazine arazisinin otopark sorununa çözüm getirecek bir düzenlemeye tabi tutulacağını ifade eden Vali Musa Işın, “Bu alanda 2 bin aracın rahatlıkla park edebileceği modern bir otopark oluşturmayı planlıyoruz. Otoparkın düzenleme işlemlerini Kütahya Belediyemiz üstlenecek. Aldığımız kararlarla, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için azami çaba sarf ediyoruz. Bu konuda hep birlikte üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.

IŞIN, OSMANGAZİ MAHALLESİ İLE İLGİLİ TALİMAT VERDİ

Işın, Osmangazi Mahallesi hemzemin geçidi ile ilgili yaşanan sorunun da bir an önce çözüme kavuşturulması için Devlet Demiryolları ile ilgili gerekli görüşme ve planlamanın yapılması talimatını verdi.

ZAFERTEPE VE GERMİYAN KAVŞAĞINDAKİ SON DURUM

Kütahya’nın gelecek 15 yılında beklenen trafik yoğunluğu göz önüne alınarak projelendirilen Zafertepe ve Germiyan kavşağındaki çalışmalar da konuşuldu.

Germiyan kavşağındaki çalışmalarda sona gelindiğini belirten karayolu yetkilileri, sinyalizasyon ekiplerinin bu hafta içerisinde çalışmaları tamamlayarak belediye ile aşınma programına geçileceğini kaydetti.

Kütahya Şehir Hastanesi Ulaşım Çözümleri Hız Kazanıyor

Kütahya Şehir Hastanesi Ulaşım Çözümleri Hız Kazanıyor

Kütahya Şehir Hastanesi Ulaşım Çözümleri Hız Kazanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!