Kütahya’da Ak Sakallı Dede’nin Sırrı Çözüldü

Kütahya'da ihtiyaç sahibi vatandaşların borçlarını ödeyen hayırsevere, kendisini 'Ak sakallı dede' olarak tanıtan şahsa ulaştık.

Kütahya'da Ak Sakallı Dede'nin Sırrı Çözüldü
service

Kütahya’da ihtiyaç sahibi vatandaşların borçlarını ödeyen hayırsevere, kendisini ‘Ak sakallı dede’ olarak tanıtan şahsa ulaştık. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen hayırsever, “Bugüne kadar 40’a yakın aileye ve 15’e yakın bakkal ile markete yardım ulaştırdık.” dedi.

Kütahya Ekspres Haber olarak gündeme getirdiğimiz ‘Kütahya’nın gizemli “Ak sakallı dede”‘yi haber ekibimiz yaptığı çalışma ile bulmayı başardı.

Hayırseverler hareketinin başlattığı iyilik hareketini anlatan ‘Ak sakallı dede’, bir ay önce başlattıkları uygulamayı ve hedeflerini açıkladı.

Kütahya’da Osmanlı dönemi zimem defterini yeniden hayata geçirmeyi istediklerini belirten ‘Ak sakallı dede’, kent merkezindeki çeşitli bakkal ve marketlere giderek ihtiyaç sahibi vatandaşların borçlarını kapattıklarını dile getirdi.

Sosyal medya platformlarında Ak Sakallılar ve aksakallilar43 hesaplarıyla yardımları topladıklarını bildiren Ak sakallı dede, şöyle konuştu:

“Bakkal ve marketlere gittiğimizde hesap defterini kim kapattı? sorusuyla karşılaşınca ak sakallı kapattı dersiniz dedim. Maddi durumu iyi olan insanlar benim hesap numara paralarını gönderiyor. Biz de borçları kapatmaya devam ediyoruz.”

“ÖNCE İLÇELER DAHA SONRA ÜLKE ÇAPINDA YAPMAK İSTİYORUZ”

Borçları kapattıkları işletmelerden fiş aldıklarını ve isteyen hayırseverlere gönderdiklerini aktaran ‘Ak sakallı dede’, hedeflerinin şehirde başlayıp ilerleyen süreçte ilçelere ve ardından ülke geneline yayılmayı planladıklarını ifade etti.

“BORÇLAR HEP TEMEL GIDA MADDELERİ”

Uygulamaya başladıkları bir aydan bugüne kadar yaklaşık 40’ın üzerinde aileye ulaştıklarını anlatan ak sakallı dede, “Yaklaşık 15 civarında da bakkal ve markete ulaştık. Buralarda ihtiyaç sahibi aileler tahmin ettiğimizin altında çıktı. Mardin’den Almanya’ya kadar her yerden yardımlar geliyor.” diye konuştu. 

Ödedikleri meblağların değiştiğini belirten ‘Ak sakallı dede’, bu ailelerin genellikle temel gıda maddeleri borçlarını kapattıklarını bildirdi.

“ÇOK OLUMLU TEPKİLER GELİYOR”

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde hizmet veren bir market işletmecisi Yasin Aydın, vatandaşlardan çok güzel tepkiler geldiğini söyledi. 

Vatandaşların ‘ak sakallı dede’ ve nasıl işlediğini sorduğunu aktaran Aydın, “Biz de bu cevabını bilmediğimizi söylüyoruz. Herkes Allah razı olsun diyor, teşekkür ediyor.” dedi.

Kütahya’daki "Ak Sakallı Dede"’nin gizemi çözüldü

Diğer fotoğraflar için tıklayınız…

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Kütahya’da Ak Sakallı Dede’nin Sırrı Çözüldü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!