Kütahya’da ikinci el piyasasında fiyatlar düşecek mi

Hacizli araçların piyasaya çıkmasıyla ilgili olarak Kütahya'daki oto galerici esnafının fiyatların düşmeyeceği görüşünde birleştiği bilgisi veriliyor.

Hacizli Araçların Etkisi ve İkinci El Otomobil Piyasası
service

Hacizli araçların piyasaya çıkmasıyla ilgili olarak Kütahya’daki oto galerici esnafının fiyatların düşmeyeceği görüşünde birleştiği bilgisi veriliyor.

Yediemin otoparklarında hacizli araçların satışının resmen başladığı ifade ediliyor.

Hacizli araçların satışının artmasıyla birlikte ikinci el otomobil fiyatlarının düşeceği ve piyasaya olumlu etkilerinin olabileceği beklentisi dile getiriliyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un 1 Kasım itibariyle yediemin otoparklarındaki hacizli araçların satışa sunulacağına dair açıklaması da bu gelişmeyi destekliyor.

Ekspres Haber olarak esnafa ve vatandaşa oluşan beklentiyi oto galerici esnafına sorduk. 

Oto Galeri sahibi Emre Çakır ve diğer Oto Galeri sahibi Murat Bilge, hacizli araçların piyasaya girmesinin milli ekonomiye girdi sağlayabileceğini ifade etmişlerdir.

Ancak, bu araçların vatandaşlar arasında talep görmesinin zor olabileceğini ve ikinci el araç fiyatlarında düşüş beklenmediğini belirtmişlerdir.

Çakır, yıllardır sektörde olduklarını ve döviz kurlarındaki düşüşlere rağmen araç fiyatlarında önemli bir düşüş yaşanmadığını söylemiştir.

Araçların talep doğrultusunda artması durumunda biraz avantaj sağlayabileceğini ancak her şeyin maliyetinin olduğunu ve bu nedenle düşüşün pek mümkün görünmediğini ifade etmiştir.

Bilge ise araç satışlarının milli ekonomiye katkı sağlayacağını belirtmiş ve ikinci el araç fiyatlarında düşüş yaşamanın zor olduğunu dile getirmiştir. Bunun nedeni olarak işin içinde rant olabileceğini ve bu nedenle fiyatların değişmeyeceğini öngördüklerini ifade etmiştir.

Ayrıca, esnaflar ikinci el oto alım satımlarının durgun olduğunu ve benzin ile motorin fiyatlarındaki artış nedeniyle LPG’li araçların daha çok tercih edildiğini belirtmişlerdir. Piyasada nakit para akışının az olduğunu ve daha çok takas yönteminin kullanıldığını da ifade etmişlerdir.

Hacizli Araçların Etkisi ve İkinci El Otomobil Piyasası

Hacizli Araçların Etkisi ve İkinci El Otomobil Piyasası

Hacizli Araçların Etkisi ve İkinci El Otomobil Piyasası

Kütahya’da ikinci el piyasasında fiyatlar düşecek mi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!