Kütahya’da kurbanlık fiyatlarında güncel durum

kutahya-da-kurbanlik-pazarliklari-basladi
service

Kütahya’da Kurban Bayramı öncesi insanlar kurbanlık aramaya başladı ve üreticiler de kurbanlıklarını piyasa değerinde satmaya çalışıyor. Kurbanlık fiyatları da belirginleşmeye başladı.

Kurban Bayramı’na az bir süre kala, Kütahya’da kurbanlık pazarları canlanmaya başladı.

Kütahya Canlı Hayvan Pazarı’nda üreticiler hayvanlarını istedikleri fiyattan satmaya çalışırken, vatandaşlar da bütçelerine uygun kurbanlık bulabilmek için yoğun bir şekilde pazarlık yapıyor.

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarını pazara getiren üreticiler, hareketliliğin yavaş yavaş arttığını belirtti.

Yem fiyatlarının yüksekliğine dikkat çeken üreticiler, kırmızı et ve hayvan ithalatının durdurulması gerektiğini savundu.

Yem fiyatlarının yüksekliğine dikkat çeken üreticiler, kırmızı et ve hayvan ithalatının durdurulması gerektiğini talep etti.

Üreticiler, küçükbaş kurbanlık fiyatlarının 8 bin ila 20 bin lira arasında değiştiğini, büyükbaş kurbanlık fiyatlarının ise 70 bin liradan başlayıp 250 bin liraya kadar çıktığını belirtti.

KÜÇÜKBAŞTA DURAĞANLIK, BÜYÜKBAŞTA PAZARLIKLAR SÜRÜYOR 

Küçükbaş kurbanlık satan bir üretici, birkaç ay önce yaklaşık 15 bin lira civarında satılan hayvanların şu anda 11-12 bin lira civarında alıcı bulduğunu belirtti.

Büyükbaş kurbanlığını kıyasıya pazarlıkla satan bir üretici, fiyatların geçen yıla kıyasla çok fazla değişmediğini belirtti.

Kütahya’da kurbanlık fiyatlarında son durum

Diğer fotoğraflar için tıklayınız…

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Kütahya’da kurbanlık fiyatlarında güncel durum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!