Kütahya’da Lokantalar İçin Yeni Fiyat Uygulaması Başlıyor

Kütahya'da lokanta fiyatları için yeni bir uygulama geliyor. Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Fatih Bilgi, esnaf indirimlerini destekliyor.

Kütahya'da Lokantalar İçin Yeni Fiyat Uygulaması Başlıyor
service

Kütahya’da lokanta, kafe, pastane ve restoranlarda fiyat tarifesi ile ilgili yeni bir uygulama başlıyor. Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Fatih Bilgi, esnafın sağladığı indirimlerin bilinmesini desteklediklerini ifade etti.

Kütahya’da lokanta, kafe, pastane ve restoranlarda fiyat tarifesi ile ilgili yeni bir uygulama başlıyor. Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Fatih Bilgi, esnafın yaptığı indirimlerin bilinmesi adına uygulamayı desteklediklerini söyledi.

Ticaret Bakanlığı, 2024 yılında gıda sektörüyle ilgili yeni bir düzenlemeyi hayata geçirecek. Bakanlığın kararına göre, 1 Ocak itibariyle işletmelerin fiyat listelerini giriş kapılarına ve masalara koyması zorunlu olacak.

Kütahya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Fatih Bilgi, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, bazı esnafların bu uygulamayı gönüllü olarak şimdiden benimsediğini ifade etti.

Müşterilerin kasaya geldiğinde sürprizle karşılaşmamalarını vurgulayan Bilgi, esnafın uyguladığı indirimin de bu yeni düzenleme ile daha bilinçli hale geleceğini belirtti.

Esnaf olarak uygulamayı desteklediklerini ifade eden Bilgi, “İnşallah daha hayırlı kazançlarımız nasip olur üyelerimiz adına. Müşterilerimiz, yemek istediğinde ödeyeceği parayı bilerek, kasaya geldiğinde sürprizle karşılaşmadan, bilinçli bir şekilde mutlu ve memnun bir şekilde işyerinden ayrılacak.” şeklinde konuştu.

“ŞEHİR VE YURT DIŞINDAN GELEN MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN KOLAYLIK”

Uygulama kapsamında, hem giriş kapısında hem de masalarda fiyat tarifelerinin bulunacağını vurgulayan Bilgi, şehre gelen misafirler için büyük bir kolaylık sağlanacağını belirtti.

Mezelerin çoğu işletmede ikram olduğunu ifade eden Bilgi, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bazı işletmelerde mezeler ikram olarak verilmiyor. Böylece listede meze için ayrı bir fiyat isteniyorsa, bu da yazacak. Yani her şey müşterilerimizin önünde yazılı bir şekilde olacak. Bu sayede ikramdı, ikram değildi sorunsalı da ortadan kalkacak.”

Kütahya'da Lokantalar İçin Yeni Fiyat Uygulaması Başlıyor
Kütahya'da Lokantalar İçin Yeni Fiyat Uygulaması Başlıyor
Kütahya'da Lokantalar İçin Yeni Fiyat Uygulaması Başlıyor
Kütahya’da Lokantalar İçin Yeni Fiyat Uygulaması Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!