Kütahya’nın 1200 yıllık Kayzer Kalesi

Kütahya ile Eskişehir'in doğal sınırını oluşturan Türkmen Dağı, çok sayıda bitki ve ağaç türleri ile yaban hayatı çeşitliliğini barındırıyor.

Kütahya'nın 1200 yıllık Kayzer Kalesi
service

Türkmen Dağı, Kütahya ile Eskişehir arasında doğal bir sınır oluştururken, zengin bitki örtüsü ve çeşitli yaban hayatıyla dikkat çekiyor.

Türkmen Dağı, Kütahya ile Eskişehir arasında doğal bir sınır oluştururken, zengin bitki örtüsü ve çeşitli yaban hayatıyla dikkat çekiyor. Dağın 1826 metrelik zirvesine yakın bir konumda bulunan göl, bölgenin doğal güzelliklerine ek bir katma değer sunarken, tarihi Kayzer Kalesi’nin kalıntıları da dağın atmosferine tarihî bir hava katıyor.

Sarıçam, karaçam, meşe, porsuk, Türk fındığı, akçaağaç ve karaağaç gibi birçok ağaç türüyle kaplı olan dağ, doğa severler için keşfedilmeyi bekleyen bir cennet niteliğinde. Kayzer Kalesi ise yaklaşık 1200 yıl önce Bizans döneminde yüksek ve dik bir tepeye inşa edilmiş ve savaş zamanlarında mesajların işaret yoluyla başka bir yere iletilmesi için kullanılmıştır.

KALEDEN BURSA ULUDAĞ GÖRÜNÜYOR

Çevreden izole şekilde inşa edilen bu kaleden Kütahya, Eskişehir ve Bursa’daki Uludağ görülebilmektedir.

Etrafı surlarla çevrili olan bu kalenin surları ve diğer kalıntıları günümüze kadar ulaştı.

Tarihi K ayzer Kalesi ise keşfedilmeyi bekliyor.

Kütahya'nın 1200 yıllık Kayzer KalesiKütahya'nın 1200 yıllık Kayzer Kalesi

 

Kütahya’nın 1200 yıllık Kayzer Kalesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!