Farklı çocuk hastalıkları Kütahya’da tedavi edilebilecek

featured
service

KSBÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalından (AD) Dr. Öğr. Üyesi Özsoylu, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi hizmetleri hakkında bilgiler vererek, “Ülkemizde ihtiyacı olan tüm çocukların en kaliteli yoğun bakım tedavi hizmetlerini almasını sağlayarak çocuk ölümlerinin azaltılmasına katkıda bulunmak için kurulan Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi, 2011 yılından itibaren resmi yan dal olarak kabul edilen ve günümüzde yaklaşık olarak 50 tane uzmanın ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yaptığı yeni bir bilim dalıdır.” dedi.

ÇOCUKLARIN BİRÇOK FARKLI HASTALIĞI TEDAVİ EDİLECEK

Özsoylu, göreve başlamaları ile birlikte Kütahya için büyük bir ihtiyaç olan 3. basamak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi için girişimlerde bulunulduğuna dikkat çekerek, “Üniversitemiz bünyesinde hizmet veren 2. Basamak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi yapılan tadilat ve düzenlemelerle 3. Basamak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesine dönüştürüldü. Yapılan düzenlemelerle birlikte çeşitli kalp hastalıkları, solunum yetmezliği, kafa travması, menenjit, koma, ilaç zehirlenmesi, yaşamı tehdit eden gastrointestinal hastalıklar, diyabetik ketoasidoz gibi endokrin sistem hastalıkları, çocuk cerrahisinin geniş hemşirelik bakımı gerektiren, komplike, aşırı kanamalı vakaları, çoklu organ yaralanmaları gibi çok sayıda hastalık grubunun takip ve tedavileri sağlanmaktadır. Ayrıca ilimiz ve çevre illerdeki ihtiyaç göz önünde bulundurularak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi kapasitesini 12 yatağa çıkarmak için gerekli çalışmalara başlanmıştır. KSBÜ’yle bölgede yenilikçi çalışmalar yapılıyor.” açıklamalarında bulundu.

Farklı çocuk hastalıkları Kütahya’da tedavi edilebilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!