Geleceğin diş hekimleri

featured
service

Evliya Çelebi Yerleşkesindeki spor salonunda gerçekleşen “Beyaz Önlük Giydirme Töreni”ne, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Genel Sekreter Kutlu Önal, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan ve diğer protokol üyeleri ile birlikte akademik personel ve öğrenciler katıldı.

HEKİMLİKTE İNSANLIĞA HİZMET VURGULANDI

Törenin açılış konuşmasını Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi yaptı. Çekirdekçi, hekimlikte tüm insanlığa hizmet vurgusunu yaparak, “Bugün diş hekimi adayı öğrencilerimize, hekimlik mesleği için dürüstlük, aydınlığın, asaletin, saflığın ve bilgeliğin ile tüm insanlığa hizmet aşkının sembolü olan Beyaz Önlük Giydirme Töreni için toplanmış bulunmaktayız. Aynı zamanda akademik unvanı yükselen hocalarımıza cübbelerini giydirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

“BEYAZ ÖNLÜK SAFLIĞIN SEMBOLÜDÜR”

Rektör Kavuncu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin günü kutluyorum. Gecesini gündüzüne katıp, başarı elde ederek bugün beyaz önlük giyecek öğrencilerimiz ve onları destekleyen aileleri için ne mutlu. Beyaz önlük; başarının, fedakarlığın, temizliğin, saflığın ve çalışkanlığın sembolüdür. Önlük giyme töreniyle öğrencilerimiz aslında hekimlik sırrına ulaşmış oluyorlar. Bu sır her koşulda ve her kişiye ayırt etmeksizin hekimlik hizmeti vermek, hastaların mahremiyetini kutsal bilmek, tüm bilgisiyle elinden gelenin en iyisini yapmaktır. Öğrencilerimizin bu güzel başlangıçlarını mezuniyet günüyle taçlandırıp, iyi bir diş hekimi olarak hizmet vermelerini diliyorum.”

Rektör Prof. Dr. Kavuncu ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezindeki başarılı çalışmalardan da bahsederek, öğrencilerin en iyi eğitimi alabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından akademik cübbe giydirme ve öğrencilerin beyaz önlük giydirme törenleri gerçekleşti. Program müzik dinletisi ile son buldu.

 

Geleceğin diş hekimleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!