Kütahya’da 1200 kişinin yaşadığı mahalle karantinaya alındı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki yaklaşık 1200 kişinin bir mahallede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulanmaya başlandı.

0
1508

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki yaklaşık 1200 kişinin bir mahallede vakalar artınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulanmaya başlandı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Gürağaç Mahallesi’nde pozitif vakaların artış eğiliminde olduğu bildirildi.

Vaka artışının önüne geçmek için bireysel izolasyonun yeterli olmayacağı belirtilen açıklamada, “Son günlerde Tunçbilek beldesindeki Gürağaç Mahallesi’nde vatandaşların taziye ve başka nedenlerle bir araya gelerek, sosyal izolasyon tedbirlerini ihlal ettikleri ve vaka artışlarına neden oldukları tespit edildi. Yapılan değerlendirme sonucunda 10 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verilmiştir.” denildi.

Açıklamada, karantina bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek ekipleri ile ilgili kurumlarca karşılanacağı kaydedildi.

Öte yandan, karantina kararının ardından yaklaşık bin 200 kişinin yaşadığı mahallenin giriş ve çıkışlarında İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin kontrol noktası oluşturduğu görüldü.

Kütahya'nın en geniş kapsamlı güzellik merkezi
"Derm House"
0274 224 11 33
0549 792 44 39


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here