Kütahya’da salgına karşı alınan tedbirler işe yaradı mı?

Kütahya'da alınan tedbirlere uyulması Kovid-19 vakalarının önemli oranda azalmasına neden oldu.

0
1523

Kütahya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının 2020 yılının kasım ayına göre yüzde 88 oranında azaldığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, yaptığı açıklamada, Kütahya’da ilk Kovid-19 vakasına 20 Mart 2020’de rastlandığını hatırlattı.

Sonrasında giderek artan ve kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte daha yoğunlaşan bir süreç yaşadıklarını belirten Erşan, şunları kaydetti:

“Özellikle geçtiğimiz yılın kasım ayında Kütahya’da hastanelerde yük oluşturan çok ciddi vaka artışlarıyla karşılaştık. Yapılan düzenlemelerle birlikte aralık ayında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de ciddi düşüşle karşılaştık. Kasım ayına göre aralık ayında yüzde 66, bu yılın ocak ayında ise çok daha düşüş görüldü. Çok şükür kasım ayına göre yüzde 88 oranında ilimizde vaka sayılarında düşüş oldu. Dolayısıyla bu durum hastanedeki süreçlere de yansıdı. Yatan hasta sayılarımız önemli oranda düştü. Yoğum bakım ünitelerinde kasım ayında çok ciddi artışlar olmuştu. Yoğun bakımlarda Kovid-19 için oluşturduğumuz yatak sayılarını düşürmemize rağmen şuanda yüzde 40 bir doluluk söz konusu. Polikilinik sayılarımızda oldukça düştü.”

Erşan, yaşanan düşüşlerin mutluluk verici bir durum olduğunu, bu durumun ise vatandaşların kurallara riayet ettiğini gösterdiğini sözlerine ekledi.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Ayrıntılı Ultrason Hastanemizde Yapılmaktadır.
Ayrıntılı Ultrason Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here