Kütahya’ya yeni adliye binası yapılıyor

Kütahya'ya yeni adliye binası için ihale yapıldı, bugün imzalar atıldı...

0
797

Kapalı kullanım alanı 25 bin 392 m2, yatırım bedeli 100 milyon TL olan Kütahya Yeni Adliye Binası ile ilgili açıklama yapan Kütahya Milletvekili İshak Gazel, haberi sosyal medyadan duyurdu.

Gazel “29.12.2021 tarihi itibariyle de sözleşme imzalandı. Önünüzdeki günlerde yer teslimi yapılacak. Yeni Adliye Binası, çevreyi gözeten, çocuk, aile, mağdur ve tanıkların da ihtiyaçlarını karşılayan  yapısıyla vatandaşların yargıya erişimini kolaylaştırmayı, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmayı amaçlıyor” dedi.

Kütahya Milletvekili Gazel açıklamasında şunları kaydetti:

“Adli destek ve mağdur haklarının korunması kapsamında, çocuk, kadın, yaşlı, engelli gibi kırılgan gruplar için hayata geçirilen adli görüşme ve gözlem odalarına, yargısal işlemler için adliyeye gelen avukat ve vatandaşlarımıza yönelik, kafeterya, kütüphane, bebek bakım odaları, PTT ve Banka Hizmetleri gibi sosyal donatılara projede yer ayrılmıştır.

SEGBİS, arabulucuk ve uzlaşma odalarına da yer verilen proje, mahkemelerin iş yükünün de azaltılması hedeflenmektedir. Kütahyamıza yakışır bu güzel proje için, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül’e teşekkür ederiz. Hakim ve Savcılarımıza, Avukat Meslektaşlarıma ve  Kütahyalı hemşehrilerimize hayırlı olsun…”

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here